Росія пригрозила Нафтогазу "поганим ефектом" через арешт активів Газпрому

6 червня 2018, 14:14

Дії української компанії Нафтогаз України щодо арешту закордонних активів російського монополіста Газпром кидають тінь на майбутнє відносин з Києвом по транзиту та постачання газу.

Про це заявив міністр енергетики Російської Федерації Олександр Новак, передає Інтерфакс.

За його словами, "рішення Стокгольмського арбітражного суду носить досить упереджений характер, і за двома конкретним контрактами, які між собою взаємопов'язані - на поставку газу та на транзит газу".

Відео дня

"Було прийнято абсолютно різне дзеркальне рішення, яке суперечить логіці навіть. І в жодному випадку не були враховані умови, які були прописані в контракті на поставку газу take or pay, в іншому випадку при транзиті газу навпаки були враховані умови, яких не було в контракті - ship or pay. Відповідно дискримінаційний характер має рішення, і тому сьогодні, як ви знаєте, Газпром подав апеляцію в суд Швеції", - додав він.

Крім того, він додав, що Газпром працює над правовою стороною питання, адже ті заходи, які сьогодні роблять українські колеги зі стягнення заборгованості не призводять до позитивного вирішення питання з точки зору подальшої взаємодії та обговорення на майбутнє ситуації, пов'язаної з поставками газу в Україну, з транзитом.

"Ми вважаємо, що для подальших партнерських відносин негативний ефект наносять такі дії. І бачимо, що з боку європейських держав, які націлені на те, щоб були відрегульовані ці відносини, є якесь здивування тим, що це так сьогодні відбувається", - наголосив він.

Раніше повідомлялося, що Швейцарія почала арешт активів Газпрому за запитом України. Швейцарські судові пристави 30 травня провели опис майна в офісі компанії Nord Stream AG - операторові морського газопроводу Північний потік, по якому в Німеччину доставляється російський газ.

5 червня, суд в Нідерландах видав арешт на активи Газпрому для виплати Нафтогазу України на $2,6 млрд відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу.

Пізніше у Газпромі заявили, що знають про дії Нафтогазу на території Нідерландів з примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року стосовно спору щодо транзитного контракту.


Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачають Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

2 березня компанія Газпром почала негайну процедуру розірвання контрактів з Національною акціонерною компанією Нафтогаз України на поставку і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

5 березня Газпром офіційно направив повідомлення в Нафтогаз України про початок процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

Показати ще новини
Радіо NV
X