Росія позичить Білорусі $800 млн на борги за свій же газ

4 квітня 2017, 12:41
Росія рефінансує боргові зобов'язання Білорусі у розмірі $750-800 мільйонів

Про це повідомляє державне агентство Белта з посиланням на першого заступника прем'єр-міністра Білорусії Василя Матюшевского, передає Reuters.

Так, за його словами, на зустрічі президента Олександра Лукашенка з російським колегою Володимиром Путіним у понеділок досягнуто принципове рішення про рефінансування в 2017 році боргових зобов'язань Білорусії.

Відео дня

"Мова йшла про рефінансування тих боргів, які у нас сформувалися в рамках нашого двостороннього порядку. Це питання розглядалося ще в минулому році, і зараз ми повернулися до нього і знайшли можливим принциповий дозвіл", - сказав перший віце-прем'єр.

"Ми говоримо про рефінансування боргу, який у нас до погашення в рамках наших міждержавних кредитів за поточним роком. Це близько $750-800 мільйонів - основний борг і сума відсотків до погашення в цьому році", - сказав Матюшевский.

Зараз йде процес формалізації домовленостей, для чого потрібно внесення змін в бюджет.

Нагадаємо, що Мінськ заборгував російській стороні за газ майже $550 млн, однак, білоруська сторона називає ціни на блакитне паливо завищеними, і вимагає їх перегляду. У відповідь РФ скоротила постачання нафти білоруським споживачам.

Через скорочення поставок російської нафти Білорусь подала в суд. Президент Білорусі Олександр Лукашенко припустив, що країна може обійтися без російської нафти, хоча це і буде важко.

Показати ще новини
Радіо НВ
X