Росія пообіцяла Туреччині багато дешевого газу після дрейфу Анкари в бік близькосхідних виробників

28 грудня 2015, 19:38
Глава Міненерго РФ Олександр Новак в інтерв'ю телеканалу Росія 24 заявив, що Москва і в майбутньому готова поставляти газ до Туреччини, пише Прайм

Зокрема, Новак зазначив, що Росія і в майбутньому готова гарантовано постачати газ до Туреччини і навіть нарощувати ці поставки:

"У Росії є газ, це досить дешевий газ, у нас є відповідна інфраструктура, і ми гарантовано готові поставляти і розширювати обсяги поставок газу...Тому я вважаю, що це співробітництво - економічне, комерційне - має продовжитися і воно буде ефективним для обох сторін", - сказав міністр.

Відео дня

Новак зазначив, що нарощування поставок російського газу буде залежати від можливостей Туреччини, а також від розвитку конкуренції на цьому ринку.

Відносини між РФ і Туреччиною різко зіпсувалися після знищення турками російського Су-24, що залетів в повітряний простір країни. Так, знищення російського літака призвело до погіршення і економічних відносин між двома державами.

Раніше, вищезгаданий Новак заявив про те, що переговори між Росією і Туреччиною в рамках проекту газопроводу Турецький потік припинені.

Також про припинення робіт над спільним з Туреччиною проектом газопроводу по дну Чорного моря заявив міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв.

У свою чергу, Туреччина активізувала переговори по відновленню відносин з Ізраїлем, щоб налагодити постачання газу з цієї країни. Це дозволить Анкарі знизити залежність від російського енергоносія. Ведуться переговори про закупівлю газу і з Катаром.

Показати ще новини
Радіо НВ
X