Росія подала новий позов проти України на $300 млн

4 травня 2016, 14:01
Республіка Татарстан, яка входить до складу Російської Федерації, подала в міжнародний суд проти України по справі про зміну часток акціонерів у Укртатнафті, передає Інтерфакс-Україна

Російська сторона звинувачує Україну в порушенні угоди про заохочення та взаємний захист інвестицій, яку країни підписали 27 листопада 1998 року.

На думку позивача, українські суди порушили зазначений документ, прийнявши рішення, за яким частка Татарстану в Укрнафті істотно знизилася.

Відео дня

У листопаді минулого року Міністерство юстиції України направило до Росії лист з пропозиціями щодо врегулювання спору, проте їх не прийняли.

У липні 2014 року міжнародний арбітраж зобов'язав нашу країну виплатити Татнафти компенсацію в розмірі $112 млн плюс відсотку по справі Укртатнафти. Україна оскаржить це рішення - Апеляційний суд Парижа почне розгляд справи по суті 18 жовтня.

Укртатнафта спірний актив для України і Татарстану. Компанію створили відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій Укртатнафти належало структурам, близьким до Татнафти, міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо Татнафті. Однак в результаті судових розглядів частка татарстанських акціонерів в НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до групи Приват.

Показати ще новини
Радіо НВ
X