Росія почала готуватися до випуску літаків Антонова

20 червня 2018, 15:46

Російський завод Авіастар-СП в Ульяновську почав підготовку до відновлення виробництва літака Ан-124 Руслан.

Про це свідчать документи, розміщені на порталі держзакупівель Росії, передає РБК.

18 червня, Авіастар розмістив заявку на "виконання робіт з оцінки стану технологічного оснащення [заводу - ред.] для Ан-124". На підприємстві роботи оцінили в 9,5 млн руб (близько $150 тис.).

Відео дня

Від підрядника вимагають проаналізувати стан оснащення та з'ясувати, чи можливо використовувати обладнання заводу для виготовлення Ан-124, а також модернізованої версії Ан-124-1-М, йдеться в документації до заявки.

Крім того, Авіастар просить визначити, чи припустимо демонтувати частину обладнання для виготовлення Ан-124, щоб звільнити потужності для виробництва Іл-76МД-90А і Іл-276.

Виконання робіт займе два місяці, з липня по вересень цього року.


Виробництво Русланів припинилося в 2004 році. Їх збирали на Авіастарі і на українському заводі Антонов. Всього було випущено 55 літаків Ан-124. Неодноразово робилися спроби відновлення виробництва.

Зараз Авіастар займається сервісним обслуговуванням Ан-124, здійснює гарантійне та післягарантійне обслуговування авіаційної техніки, говориться на сайті підприємства. Двигуни Д-18Т, які встановлювалися на Ан-124, встановлювалися на Запорізькому моторобудівному заводі (тепер - Мотор Січ).


Також плани про відновлення випуску літака на ульянівському підприємстві підтвердило обізнане джерело Інтерфаксу. "Почалася попередня робота, складається план. Але це не швидкий процес", - сказав співрозмовник агентства. За його словами, також перед промисловістю стоїть завдання вирішити питання з можливим двигуном для Ан-124.

У прес-службі компанії Іл (керуюча Авіастар-СП) відмовилися коментувати питання про співпрацю з Антоновим за фактом відновлення виробництва АН-124 Руслан. "На жаль, поки ніяких коментарів по цій темі ми не даємо", - повідомили там РБК.

Раніше віце-президент Об'єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) Олексій Рогозін (син колишнього віце-прем'єра РФ Дмитра Рогозіна) говорив, що вважає відновлення Ан-124 в Росії складним, але вирішуваним завданням. Авіастар-СП входить в ОАК.

Виготовлення літаків Ан-124 без участі українського держпідприємства неможливе, заявляли у відповідь в Антонові. "Тільки розробник літака ДП Антонов має всі технічними знаннями і необхідною інформацією про конструкції, властивості, ресурсу, терміни служби і льотної придатності літаків Ан-124-100, включаючи дані випробувань і аналізів, необхідних для збереження цілісності конструкції", - пояснювали в прес-службі підприємства.


У 2016 році Антонов звернув співпрацю з російською компанією Волга-Дніпро. Після цього була закрита спільна вантажна авіакомпанія Ruslan International.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У листопаді 2017 року ЗМІ повідомляли, що Україна і Росія вели переговори про відновлення співпраці щодо продовження льотної придатності літаків Руслан.

Антонов тоді заявив, що виконає роботи з оцінки технічного стану Ан-124 Руслан російської авіакомпанії Волга-Дніпро. Крім того, в держпідприємстві заявили, що Волга-Дніпро не входить до переліку компаній, до яких згідно з рішенням РНБО України, застосовуються санкції.

Показати ще новини
Радіо NV
X