Росія підтвердила готовність до переговорів про зниження видобутку нафти

29 січня 2016, 12:37
Міністр енергетики Росії Олександр Новак підтвердив готовність країни до переговорів для зниження видобутку нафти з метою стабілізації ринку

"Країни ОПЕК намагаються скликати нараду за участю країн-членів і не членів (нафтового картелю) в лютому. З нашого боку ми підтвердили можливість участі", - цитують Новака Крим.Реалії.

Відео дня

Раніше представники російських компаній заявляли про можливість спільного обмеження видобутку сировини на 5% як у країнах, що входять в Організацію країн-експортерів нафти (ОПЕК), так і в країнах, що не є її членами - Росії.

Представники Білого дому заявили агентству DPA, що такі повідомлення, які по суті є заявою про вступ в картель, свідчать про рівень відчаю і економічної "слабкості" Росії.

Тим не менш заяви про можливість скоординованої політики нафтовидобутку призвели до зростання котирувань. Вранці 29 січня вище позначки 34 долара за барель оцінювалися обидва еталонних сорти - північноморський Brent і американський WTI.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що Саудівська Аравія запропонувала Росії скоротити видобуток нафти на 5% (трохи більше 0,5 млн барелів на добу).

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X