Росія оцінила будівництво та доходи від газопроводу в обхід України

20 грудня 2016, 16:43
Інвестиції в повну реалізацію проекту Турецький потік з урахуванням раніше понесених витрат на Південний потік оцінюються в €7 млрд

Як пише Прайм, про це йдеться в пояснювальних документах до законопроекту про ратифікацію міжурядової угоди за проектом газопроводу.

"Інвестиції, необхідні для реалізації проекту в двохнитковому виконанні, включаючи витрати, понесені раніше в рамках реалізації морської ділянки проекту Південний потік, складають близько 7 мільярдів євро", - йдеться в документі.

Відео дня

Нагадаємо, що раніше вартість проекту Турецький потік оцінювалася в €11,4 млрд.

У матеріалах уточнюється, що проектування, будівництво та експлуатацію морського ділянки реалізує російська сторона; сухопутної ділянки першої нитки газопроводу - турецька сторона. Для реалізації сухопутної ділянки газопроводу для транзиту газу через територію Туреччини буде створена компанія з 50% участю кожної сторони.

"Поставки російського газу по газопроводу Турецької потік дозволять забезпечити щорічні надходження до бюджету РФ експортних мит у розмірі близько 750 мільйонів доларів США тільки щодо першої нитки газопроводу, призначеної для постачань газу турецьким покупцям. У разі реалізації другої нитки і залежно від переліку країн, покупці газу з яких будуть отримувати газ, який іде транзитом через Туреччину з другої нитки, зіставні надходження до бюджету РФ можуть бути забезпечені за рахунок експортних мит на поставки по другій нитці", - йдеться в матеріалі.

Нагадаємо, за підсумками зустрічі президентів Туреччини і Росії Реджепа Ердогана і Володимира Путіна 10 жовтня сторони підписали міжурядову угоду про будівництво Газопроводу Турецький потік. Документ передбачає будівництво двох гілок магістрального газопроводу по дну Чорного моря потужністю 15,75 млрд кубометрів газу кожна.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X