Росія обмежила постачання дизпалива в Україну через небажання заправляти техніку ЗСУ

23 вересня 2015, 12:41
Росія при поставках нефрепродуктів вимагає від українських контрагентів довідки про те, що поставлений ресурс не буде використаний у військових цілях, повідомляє Інтерфакс-Україна

Зокрема, в листах Роснафти на адресу українських покупців, текстами яких володіє інформаційне агентство зазначено, що російська митниця відмовила у випуску декларації на партію палива, що поставляється на адресу українського контрагента і запросила дозволу на цю операцію у Федеральної служби з технічного та експортного контролю РФ (ФСТЕК).

Відео дня

"Крім цього, 9 вересня 2015 року ФСТЕК направила в адресу ВАТ "НК "Роснефть" повідомлення про введення дозвільного порядку вивезення в Україну паливно-мастильних матеріалів, зокрема дизпалива", – зазначено в листах.

При цьому, декларована держорганами РФ мета обмежень – не допустити використання російського палива Збройними силами України.

У той же час, в самій Роснафті зайняли двоїсту позицію, коментуючи неможливість поставок дизпалива в Україну:

"Наша компанія здійснює всі можливі заходи, спрямовані на вирішення ситуації і виконання зобов'язань по поставці з найменшими затримками по терміну", – цитує повідомлення Роснафти портал OilNews.

Згідно з інформацією порталу, режим обмеження експорту товарів подвійного призначення з РФ поширюється на дизпалива, масла, бутан та інше.

При цьому, за 8 місяців 2015 р. Росія збільшила поставки дизпалива в Україну на 60% до 1,01 млн т, впритул наблизившись до лідера – Білорусі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X