Росія не має наміру знижувати ціну на газ для Білорусі

10 жовтня 2016, 16:46
Глава уряду РФ Дмитро Медведєв заявив, що знижки на газ для Білорусі не передбачені, повідомляє РИА Новости

За словами Медведєва, ціна на газ для Білорусі залишається на попередньому рівні:

"Ще раз хотів би акцентувати увагу, що ціна за газ, який поставляється в Білорусію залишається колишньою, розраховується за існуючою формулою, ніякої коригування не було, необхідно погасити заборгованість для того, щоб відновити нормальні господарські відносини. Сподіваюся, це білоруські партнери розуміють", - сказав Медведєв.

Відео дня

За даними Кабміну РФ, заборгованість Мінську сладає близько $300 млн.

Раніше Мінськ заявив, що домовився з Москвою про істотне зниження ціни на газ за умови, що білоруська сторона погасить свою заборгованість перед РФ.

"У п'ятницю протокол був підписаний. За протоколом всі нафтогазові питання врегульовані. Ідеологія, яка закладена в протоколі, - це прив'язка до внутрішньоросійських цін", - заявив віце-прем'єр Володимир Семашко.

На початку жовтня Мінськ заявив, що Білорусь збільшила тарифи для Росії на транспортування нафти всередині країни.

У питанні оплати газу, Мінськ відстоював ціну в $73 за 1000 кубометрів, однак, Газпром мав намір продавати енергоносій по $132.

За приблизними підрахунками, субсидії на поставки російського сировини до Білорусі досягають $3 млрд на рік, що становить левову частку бюджетних доходів країни. Крім того, нафтопродукти з російської нафти складають п'яту частину експорту країни. Більшість експертів називає постачання енергоносіїв за пільговими цінами платою Росії за лояльність Лукашенка.

Показати ще новини
Радіо NV
X