Росія, Євросоюз і Україна зустрінуться для переговорів з транзиту газу

25 листопада 2016, 13:31
Росія і Єврокомісія домовилися про проведення тристоронньої зустрічі з Україною по газу

Про це заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак за підсумками переговорів з віце-президентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем, передає Інтерфакс-Україна.

"Ключове питання, яке обговорювалося, - це надійний транзит газу європейським споживачам під час проходження осінньо-зимового періоду. Враховуючи, що зимовий період настав у більш ранні терміни, зима очікується холодною, актуальним є питання щодо надійності транзиту європейським споживачам газу", - сказав він.

Відео дня

За його словами, є домовленість про зустріч у тристоронньому форматі разом з представниками української сторони для того, щоб обговорити в рамках діючих контрактів постачання газу, а також "виконання контракту, надійне проходження осінньо-зимового періоду".

"За нашою оцінкою, ми бачимо ризики через те, що в літній період не в повному обсязі було закачано газу в ПСГ України і, відповідно, виникають при низьких температурах ризики прямої недостатності тих джерел газу, які традиційно є джерелами проходження осінньо-зимового періоду", - додав Новак.

У свою чергу Шефчович зазначив, що тристоронні переговори можуть відбутися в найближчі дні в Брюсселі: "Такі переговори я б запропонував організувати в Брюсселі в найближчі дні разом з українськими партнерами", - сказав він, зазначивши, що дата буде визначатися з урахуванням графіків учасників переговорів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X