Росія і Туреччина підписали угоду про будівництво газопроводу в обхід України

10 жовтня 2016, 20:59
За підсумками зустрічі президентів Туреччини і Росії Реджепа Ердогана і Володимира Путіна 10 жовтня сторони підписали міжурядову угоду про будівництво Газопроводу Турецький потік

Це сталося в Стамбулі, куди раніше прибув Путін, пише ТАСС.

Угода передбачає будівництво двох ниток магістрального трубопроводу по дну Чорного моря. Очікується, що газопровід прокладуть через Чорне море до європейської частини Туреччини і далі до кордону з Грецією.

Відео дня

Попередньо повідомляється, що дві нитки повинні бути побудовані до 2019 року.

Згідно з повідомленням, вартість проект Турецький потік оцінюється в 11,4 млрд євро.

Також Путін заявив, що сторони домовились про "механізм нарахування знижки" для Туреччини на російський газ, повідомляє Інтерфакс.

Росія заговорила про Турецький потік в 2014 році як альтернативу Південному потоку. Тоді планувалося, що морська ділянка цього проекту буде складатися з чотирьох ниток.

Москва розраховує, що газопровід дозволить диверсифікувати поставки російського природного газу в Європу і знизити залежність постачальників і покупців від країн-транзитерів, зокрема, від України.

В кінці вересня Газпром повідомив, що отримав дозвіл на вишукування за двома нитками газопроводу Турецький потік в територіальних водах Туреччини.

Показати ще новини
Радіо НВ
X