Росія готова зберегти транзит газу через Україну

8 вересня 2017, 11:50
Росія готова зберегти частину транзиту газу через Україну, якщо це буде вигідніше, ніж постачати газ за новими газопроводами: Турецькому потоку та Північному потоку-2

Про це заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак, передає Інтерфакс.

"Наша позиція така, що це питання може обговорюватися. Воно може обговорюватися, якщо умови будуть набагато вигідніші, ніж транспорт по новій інфраструктурі, яка будується. Напевно, якийсь обсяг транспортування через територію України залишиться", - зазначив міністр.

Відео дня

Утім, за словами міністра, за поточними розрахунками вартість транспортування газу по нових газопроводах вигідніша.

"По-перше, це більш короткий варіант поставки газу в Європу, крім того видобуток газу змістився із Західного Сибіру на північ Росії - і це вже економія для споживачів і для транспортує організації. По-друге, в будівництві нової інфраструктури зараз застосовуються найсучасніші технології ", - розповів Новак.

Зазначимо, що контракт на транзит газу через Україну закінчується в кінці 2019 року.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко ставить завдання перевести закупівлю Європою російського газу на східний кордон країни після 2019 року.

Раніше повідомлялося, що Росія знову "занепокоїлася", чи вистачить Україні газу взимку. Зазначимо, що в жовтні минулого року Новак також висловлював стурбованість, недостатньою кількістю газу для проходження зими.

Утім, з початку сезону закачування запаси в ПСГ України збільшилися на 85% - до 15 млрд куб. м.

При цьому минулий опалювальний сезон (2016/2017) в країні почався в середині жовтня з запасами 14,7 млрд куб. м.

Окрім того, Україна в 2016 році збільшила транзит природного газу через свою ГТС на 22,5% (на 15,1 млрд куб. М) порівняно з 2015 роком - до 82,2 млрд куб. м.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X