Росія два дні поспіль виходила за рамки максимального завантаження Північного потоку

11 січня 2017, 17:04
Російський газовий монополіст Газпром продовжує нарощувати поставки по магістралі Північний потік (Nord Stream), вже давно вийшовши за прописаний у проекті показник в 55 млрд куб. м в річному обчисленні

Як свідчать дані німецьких газотранспортних операторів в середу магістраль працює із завантаженням в 113% (61,8 млрд куб. м у річному обчисленні), а у вівторок завантаження було 112%, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Зростання завантаження Nord Stream, магістрального газопроводу між Росією і Німеччиною, що проходить по дну Балтійського моря, пов'язане не з повним використанням потужностей східного відводу від магістралі (OPAL). З початку тижня зростає завантаження західного відведення - NEL. Якщо раніше воно стабільно трималося на 96%, то у вівторок, 10 січня, завантаження NEL досягало 108% (виходячи з проектної потужності в 24 млрд куб. м в рік).

Як повідомило управління інформації Газпрому, 10 січня компанія встановила новий максимальний добовий рівень експорту по газопроводу Північний потік: по ньому було поставлено 167,4 млн куб. м газу - на 11,1% більше проектних обсягів в перерахунку на рік. Зростання порівняно з 9 січня, коли був встановлений попередній рекорд, - 2 млн куб. м.

Раніше повідомлялося, що Росія рекордно збільшила поставки газу по Північному потоку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X