Росія дозволила поставки автогазу в Україну лише Роснафті

22 травня 2017, 13:53
Компанія Роснефть в травні отримала від Федеральної служби з технічного та експортного контролю (ФСТЕК) дозвіл на експорт зріджених вуглеводневих газів (ЗВГ) з Росії в Україну

Про це повідомив представник Роснефти, передає Інтерфакс-Україна.

Ряд учасників ринку ЗВГ повідомили агентству, що на даний момент тільки Роснефть отримала відповідний дозвіл ФСТЕК.

Відео дня

Джерела агентства також відзначають, що заяви у ФСТЕК з проханням дозволити поставки ЗВГ з Росії в Україну "подали ще кілька великих компаній Росії".

Нагадаємо, що з 1 травня Росія заблокувала постачання автогазу в Україну.

Пізніше ФСТЕК видала позитивні висновки по контрактам на поставку ЗВГ виробництва компанії Роснефть в Україну.


Нагадаємо, що Федеральна служба з технічного та експортного контролю РФ (ФСТЕК) з 1 квітня 2017 року призупинила декларування скрапленого газу в усіх напрямках .

Раніше повідомлялося, що російські митні органи відмовляються оформляти партії скрапленого газу для постачання в Україну , посилаючись на обмеження, введені Федеральною службою з технічного та експортного контролю РФ (ФСТЕК).

Пізніше ФСТЕК з 10 квітня дала тимчасовий дозвіл на відвантаження ЗВГ на український ринок.

Відзначимо, що подібна ситуація вже виникала у вересні 2016 року. Однак, незабаром після перших затримок ця інформація не підтвердилася.

Нагадаємо, що РФ припинила постачання ДП в Україну з початку жовтня 2015 року за рішенням ФСТЕК. Після чого, короткостроково з березня по квітень 2016 року імпорт був відновлений для деяких постачальників. Раніше пояснювалося, що обмеження ФСТЕК спрямовані на т. зв. товари подвійного призначення, які можуть використовуватися у військових цілях. У теж час ЗВГ прямо практично не використовується ЗСУ.

У 2016 році з РФ було імпортовано 782 тис. тонн ЗВГ, що становить 74% всього імпорту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X