Roshen залишить від фабрики в Росії тільки іржаве залізо – глава корпорації

25 січня 2018, 13:50

Якщо хтось в Росії думає заволодіти Липецькою фабрикою, то їм дістанеться тільки шматок іржавого металу, розповів в інтерв'ю НВ президент і міноритарний акціонер корпорації Roshen В'ячеслав Москалевський.

"Я скажу так: якщо якісь люди в Росії думають заволодіти фабрикою, то вони заволодіють просто шматком іржавого металу. Тому що все це прийде в непридатність. Там є три-чотири людини охорони і котельня. Більше нічого немає", – сказав він.

Відео дня

За його словами, з огляду на те, що фабрика вже давно не працює, все, що ще можливо Roshen перевозить в Україні.

"Продати фабрику неможливо: всі будівлі і споруди знаходяться під арештом. Певні люди, наближені до російської поліції або ФСБ, чекають банкрутства, щоб за одну копійку це все забрати. А я не хочу, щоб їм все дісталося за безцінь", – додав Москалевський.

"Коли Путін раптом сказав: він, мовляв, знає, що ми прибуткові, мені стало ясно, що пора закриватися. Я ніколи не думав, що ця маленька фабрика стане предметом такої уваги", – зазначив глава Roshen.

При цьому, за його словами, в Росії до сих пір нормально працюють різні українські підприємства.

"Скажімо, кондитерська фабрика Конті Бориса Колесникова [співголова партії Оппоблок], який купив фабрику в Іваново, випускає цукерки, а тут дає нам якісь поради по українському телебаченню, як продавати Липецьку фабрику", – уклав Москалевський.


У січні 2017 року корпорація Roshen з економічних і політичних причин закрила фабрику в російському Липецьку.

1 квітня на Липецькій фабриці було повністю зупинено все виробництво, технологічні лінії законсервовані, а в травні планувалося законсервувати системи холодо- і теплопостачання.

28 квітня Roshen заявила про арешт майна Липецької кондитерської фабрики Рошен загальною вартістю 2 млрд рублів.

А в червні корпорація Roshen завершила процес консервації Липецької кондитерської фабрики.

Крім того, Roshen заявляла, що Федеральна податкова служба Росії необгрунтовано намагається стягнути з торгового дому Рошен більш 150 млн рублів додаткових податків.


Корпорація Roshen входить в топ-30 найбільших виробників кондитерських виробів у світі. До її складу входять Кременчуцька, дві Вінницькі, Київська кондфабрики і Вінницький молочний завод. Маріупольська кондфабрика знаходиться на стадії ліквідації. Також Roshen належать Клайпедська кондитерська фабрика UAB Roshen (Литва) і фабрика Bonbonetti Choco (Угорщина). Виробнича діяльність Липецької фабрики Roshen (РФ) була зупинена з 1 квітня 2017 року.


Президент України Петро Порошенко є кінцевим бенефіціарним власником групи Roshen. Після вступу на посаду глави держави він найняв для продажу своїх активів інвестиційну компанію Rothschild і ICU. Однак "у зв'язку з відсутністю покупців" у січні 2016 року президент заявив про підписання договору про передачу кондитерської корпорації у траст.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У квітні 2016 року інвестиційна компанія ICU заявила про завершення передачі в "сліпий" траст компанії Rothschild Trust частки Порошенка в корпорації Roshen. Він передав свою 85%-ву частку в корпорації в незалежний сліпий траст (blind trust) компанії Rothschild Trust. Банк-управитель трасту має також 4-річну довіреність на переговори про продаж активів. Президенту корпорації Roshen В'ячеславу Москалевському належить 13% через інвестфонд Кондітерінвест, ще чотирьом топ-менеджерам - по 0,5%.

Пізніше Порошенко заявив про те, що не впливає на свої активи в Roshen.

Читайте інтерв'ю з В'ячеславом Москалевським у свіжому номері журналу Новое Время - №3 від 26 січня 2018 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X