Суд скасував штраф АМКУ в розмірі 9,1 млн грн, накладений на фармацевтичну компанію Roche Україна

5 липня 2019, 16:39
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

5 червня Північний апеляційний суд скасував штраф у розмірі 9,1 млн грн, накладений Антимонопольним комітетом на фармацевтичну компанію Roche Україна.

Про це йдеться в прес-релізі компанії.

АМКУ звинуватив в антиконкурентних узгоджених діях імпортера лікарських засобів іноземного виробника і українських компаній-дистриб'юторів і наклав на ТОВ Рош Україна штраф у розмірі 9,1 млн грн. Це пов'язано з державними закупівлями в 2012-2016 роках, в яких брали участь офіційні дистриб'ютори Рош Україна. В АМКУ прийшли до висновку, що в зв'язку з бонусною системою компанії українські дистриб'ютори отримали можливість збувати ліки державним установам охорони здоров'я за завищеною ціною, не знижуючи ціни реалізації на суму бонусу. У лютому цього року суд першої інстанції залишив рішення АМКУ в силі. Компанія подала апеляцію.

Відео дня

Господарський суд апеляційної інстанції встановив, що договірні умови не містили будь-яких заборон, вказівок або рекомендацій з використання бонусу і з конкурентної поведінки сторін. Отже, дистриб'ютор приймав рішення про подальший перепродаж і ціни перепродажу самостійно, і конкурентна поведінка дистриб'юторів не була обмежена угодою з постачальником, йдеться в прес-релізі.

Нагадаємо, Рош Україна є дочірньою компанією швейцарської Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд. Рош Україна здійснює імпорт медпрепаратів для лікування онкологічних, автоімунних захворювань, важких вірусних інфекцій і порушень центральної нервової системи. Реалізація медпрепаратів в Україн здійснюється через дистриб'юторів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X