20% українців, які працювали за кордоном, не хочуть повертатися на заробітки

13 серпня 2019, 14:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Головна причина відмови трудових мігрантів від продовження роботи за кордоном — психологічний дискомфорт

20% українців, які довгостроково працювали за кордоном, не планують повертатися на заробітки. Про це свідчать результати опитування, проведеного OLX Робота.

Основною причиною став психологічний дискомфорт, пов'язаний з переїздом і віддаленістю від рідних, - на нього вказали 4 з 10 респондентів. Майже у третини зникла необхідність виїжджати на роботу за кордон повторно, так як вони почали заробляти достатньо в Україні. Ще 16% заявили, що в інших країнах не тільки висока заробітна плата, а й витрати на проживання та харчування. У чверті респондентів виникали конфлікти з роботодавцем. Кожен п'ятий залишився розчарований досвідом роботи за кордоном.

Відео дня

Майже половина українців, які зараз не хочуть повертатися, отримували за кордоном до $1 тис. Ще 18% - до $1,2 тис. Тільки 11% тих, хто не планує повторне працевлаштування, заробляли до $2 тис. на місяць.

Основними напрямками робочої міграції для людей, які вибрали залишитися в Україні, були Росія - 35%, Польща - 33% і Німеччина - 11%.

З групи респондентів, які не хотіли б поїхати працювати за кордон знову, майже 15% все ж допустили можливість знову поїхати на заробітки до Польщі.

Кожен другий українець, який побував за кордоном і не хоче повертатися працювати повторно, був працевлаштований не по своїй спеціальності. 22% незадоволених респондентів пропрацювали за кордоном у будівельній сфері. У сфері транспорту і логістики працювали 17%, на виробництві - 15%, у сфері обслуговування - 11%.

Більшість тих, хто мав досвід роботи за кордоном і не планує повертатися, - це чоловіки з сім'ями (близько 70%) у віці 25-34 і 45-54 років. 7 з 10 з них проживають у містах.

Головною мотивацією до виїзду за кордон респонденти найчастіше називали низькі зарплати в Україні (42% респондентів). Відсутність робочих місць у нашій країні і можливість подивитися світ - причини, які посіли друге-третє місця.

Раніше повідомлялося, що у влади Польщі виникли проблеми з легалізацією трудових мігрантів.

OLX Робота - провідний онлайн-сервіс для пошуку і розміщення вакансій у сегменті блакитних комірців. Відвідуваність платформи -2,6 млн користувачів на місяць. База сервісу - понад 53 тис. актуальних пропозицій з працевлаштування, 13% з яких припадає на роботу за кордоном.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X