Робота у Польщі. Ринок праці переживає найбільший бум в історії - як це позначилося на українських біженцях

З початку повномасштабної війни у Польщі працевлаштувались 372 тисячі українських біженців (Фото:depositphotos / halfpoint)
Показник безробіття у Польщі у липні 2022 року становив 4,9%. Це найнижчий показник за останні 32 роки — за весь час з моменту падіння комуністичного режиму та початку ринкових реформ у країні.
Про це повідомляє аналітичний центр міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal із посиланням на офіційні дані Міністерства сім'ї та соцполітики Польщі.
За даними аналітиків агентства на цьому тлі з початку повномасштабної війни у Польщі працевлаштувались 372 тис. українських біженців.
Найбільше з них працює у воєводствах:
— Мазовецькому (82,8 тис.);
— Нижньосилезькому (39,5 тис.);
— Лодзьському (36,4 тис.);
— Великопольському (34,5 тис.).
Томаш Богдевич, гендиректор Gremi Personal, наголошує, що у порівнянні з 2021 роком, попит на вакансії в агентстві з боку поляків збільшився на 9%, навіть на позиції, які традиційно займали працівники з України.
Цьому зростанню є кілька пояснень: перше — подорожчання життя у Польщі, висока інфляція (за прогнозом Єврокомісії річна інфляція у Польщі складе 12,2%) та зростання ставок з іпотеки.
«Також ми помічаємо, що поляки починають освоювати роботи, на які раніше майже не звертали уваги, наприклад робота у харчовій промисловості та у логістиці. Певний парадокс у тому, що за умовних складнощів для економіки, зазвичай рівень безробіття зростає, натомість ми бачимо зворотний процес, коли рівень безробіття рекордно скорочується», — додає Богдевич.
Як повідомлялося, польські підприємства почали відчувати нестачу робочої сили ще на початку весни 2022 року, коли майже 300 тис. українських чоловіків повернулися додому через російське вторгнення.