РНБО доручила НБУ вивчити можливість випуску власної криптовалюти

11 січня 2018, 17:52

Національному банку України (НБУ) і відповідним іншим органам влади доручили вивчити питання доцільності випуску криптовалюти в Україні.

Про це повідомили у прес-службі Ради національної безпеки і оборони (РНБО).

Зазначається, що рішенням Національного координаційного центру кібербезпеки було доручено відповідним органам влади створити робочу групу за участю представників Нацбанку, Міністерства фінансів України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Служби безпеки України, Національної поліції, Державної служби фінансового моніторингу України, Державної фіскальної служби України та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України для напрацювання нормативно-правових пропозицій регулювання цього питання.

Відео дня

Крім того, доручено визначити державний регулятор і порядок функціонування ринку криптовалюти, порядок проведення моніторингу транзакцій з використанням криптовалюти і ідентифікації суб'єктів криптовалютних операцій, а також порядку оподаткування доходів від здійснення криптовалютних операцій відповідно до вимог законодавства України.

Секретар РНБО Олександр Турчинов вважає, що подальше відсторонення держави від цього питання і правовий вакуум на ринку криптовалюти через відсутність законодавчої та нормативної бази "створює загрози для економіки і безпеки держави".

Він також додав, що розвиток ринку криптовалюти не може залишатися поза увагою держави.

Нагадаємо, що раніше заступник голови НБУ Олег Чурій заявляв, що регулятор не може визнати криптовалюту валютою і попередив про ризики шахрайства.

При цьому, нардепи Ірина Єфремова, Людмила Денисова, Ігор Котвицький, Світлана Войцеховська (всі - Народний фронт) та Іван Рибак (фракція Блок Петра Порошенка) подали до Верховної Ради законопроект про обіг криптовалют в Україні.

10 жовтня депутати запропонували Верховній Раді легалізувати оборот біткоіни (bitcoin) та інших криптовалют в Україні.

Нагадаємо, що Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) відмовилася підтримати в поточній редакції законопроекти Про обіг криптовалют в Україні №7183 і Про стимулювання ринку криптовалют і їх похідних в Україні №7183-1

Показати ще новини
Радіо НВ
X