Державних аграрних гігантів виключили зі списку приватизації

4 квітня 2018, 14:56

Кабінет міністрів виключив з переліку об'єктів великої приватизації державної власності на 2018 рік Аграрний фонд, а також Державну продовольчо-зернову корпорацію.

Відповідна норма міститься в проекті протокольного рішення засідання уряду 4 квітня, передає Інтерфакс-Україна.

Крім того, уряд виключив із списку приватизації Чорноморське морське пароплавство.

Відео дня

Кабмін також вимагає від Мінагрополітики та Мінінфраструктури до 1 травня подати до Фонду держмайна пропозиції із заміни цих об'єктів іншими.

Зазначимо, що раніше Фонд держмайна виключив з переліку об'єктів для приватизації низку великих підприємств. У нових списках порівняно із затвердженими наприкінці 2017 року немає 75,2% акцій Турбоатому, 51% акцій Запорізького титано-магнієвого комбінату, 50% - Азовмаша, 40% - Світ ласощів.

Також з чотирьох ТЕЦ, які планували продати - Криворізької, Миколаївської, Дніпровської і Херсонській - залишили тільки Миколаївську.

Раніше повідомлялося, що Кабмін вирішив взяти в борг ще 14 млрд грн через зрив приватизації в 2017 році. На 2018 рік заплановано отримати 21,3 млрд грн від приватизації.

У 2018 році Фонд держмайна запланував продаж близько 200 підприємств і з різних областей: транспортні, хімічні, машинобудівні, сільськогосподарські, вугільні та ін. Пізніше повідомлялося, що ФДМУ почав підготовку до конкурсів з продажу 20 великих підприємств.

Відзначимо, що 18 січня Верховна Рада прийняла закон № 7066 Про приватизацію державного та комунального майна.

Законопроект передбачає спрощення градації об'єктів приватизації - залишається тільки мала і велика з вартістю активів понад 250 млн грн.

Перелік об'єктів великої приватизації має затверджувати Кабмін за поданням Фонду державного майна України. Контроль здійснюватиме Спеціальна контрольна комісія ВР з питань приватизації.

Законопроект також розширює перелік об'єктів, які не можна приватизувати - до них віднесли державні медустанови і установи освіти.

Президент України Петро Порошенко 2 березня підписав закон Про приватизацію державного та комунального майна.

Показати ще новини
Радіо NV
X