Рішення суду про конфіскацію Одеського НПЗ набуло чинності

21 липня 2017, 21:30
21 липня набуло чинності рішення Суворовського суду Одеси про спеціальну конфіскацію на користь держави всього майна Одеського нафтопереробного заводу та товариства з обмеженою відповідальністю

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook прес-секретар генерального прокурора України Юрія Луценка Лариса Сарган.

За її словами, це рішення набуло чинності у зв'язку з відмовою Апеляційного суду Одеської області у відкритті апеляційного провадження за скаргами представників ПАТ Одеський нафтопереробний завод, ТОВ Енергія і газ Україна та представника безпосередньо Сергія Курченка.

Відео дня

Тепер на користь держави конфісковані нежитлові виробничі приміщення та адміністративні будівлі загальною площею понад 38 тисяч квадратних метрів, земельні ділянки площею 77 гектарів та установки для забезпечення діяльності заводу.

"Орієнтовна вартість конфіскованого майна складає понад 200 млн доларів США чи більш ніж 5 млрд грн", - наголосила Сарган.

Нагадаємо, районний суд Одеси виніс вирок про спецконфіскацію цілісного майнового комплексу Одеського НПЗ 19 червня.

Тоді генпрокурор Юрій Луценко заявив, що завод перейшов у власність держави в особі Кабінету Міністрів і очікується повторний конкурс з його приватизації.


Російська компанія Лукойл придбала два пакети акцій ВАТ Одеський НПЗ по 25,95% на некомерційних конкурсах у 1999 році за 27,27 млн грн, а потім збільшила свою частку до 97%.

У серпні 2005 року Одеський НПЗ був зупинений на реконструкцію і відновив роботу лише у квітні 2008 року, проте потім знову був зупинений у жовтні 2010 року у зв'язку з економічною ситуацією, що склалася на ринку нафтопродуктів в Україні, а також зі зміною схеми поставок нафти.

У 2013 році Одеський НПЗ у Лукойла купила група ВЕТЕК Сергія Курченко. Пізніше повідомлялося про передачу ВЕТЕК підприємства в заставу ВАТ Банк ВТБ (Росія). Нормальна робота підприємства так і не була відновлена, на даний час воно простоює.


Нагадаємо, 21 квітня у Борисполі правоохоронці затримали одного із заступників генерального директора ВАТ Одеський нафтопереробний завод, який відповідав за організацію фіктивного вивезення нафтопродуктів, користуючись службовим становищем.

Крім того, 21 квітня співробітники СБУ в Сумській області затримали одного із ключових фігурантів справи про розкрадання грошей Нацбанку України, до якої також причетний олігарх Сергій Курченко, який втік до Росії.

У кінці травня прокуратура Одеської області погодила і направила Курченку повідомлення про підозру у створенні злочинної організації і легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.

У прокуратурі нагадали, що до справи про махінації з паливом під керівництвом Курченка причетні колишні керівники Одеського нафтопереробного заводу, державні інспектори Одеської митниці, капітани, які здійснювали судозаходи до морських портів з метою маскування фіктивного вивезення нафтопродуктів, колишній керівник підконтрольної компанії і диспетчер цього підприємства.

Показати ще новини
Радіо НВ
X