Загроза, гроші і багато стволів. Як зростає ринок приватної зброї в Україні

5 лютого 2022, 10:10
NV Преміум

Українці масово скуповують зброю для самозахисту та участі в територіальній обороні, що значно збільшує обсяги продажу виробників гвинтівок та допомагає створити цивілізований ринок озброєнь, пише журнал НВ.

Аудіоверсія матеріалу:

«Я кщо ви оформили документ на придбання зброї в січні цього року, то ви заслужили на безкоштовну піцу від Pizza Veterano», — написав нещодавно на своїй ФБ-сторінці власник цього закладу Леонід Остальцев. Підприємець і військовий ветеран не жартував, а справді вирішив 2−4 лютого почастувати піцою нових власників гвинтівок.

Відео дня

У такий спосіб Остальцев підтримує співвітчизників, які вирушають на закупки до збройових крамниць у своїх містах на тлі скупчення російського війська біля кордонів України.

Попит на легальну зброю у країні протягом останнього місяця набрав масштабних обертів, розповіли опитані НВ гравці цього ринку. І хоча «стволи» — недешеве задоволення, котре може потягнути видатки на рівні трьох середніх зарплат, та ще й потребує отримання офіційного дозволу на володіння, це не зупиняє українців від того, щоб інвестувати кошти в персональну безпеку. Багатьох співгромадян мотивує до цього ще й створення територіальної оборони — бойової одиниці ЗСУ, до якої можна долучитися з власною зброєю.

Закон про основи національного спротиву, який набрав чинності 1 січня, передбачає можливість для мешканців населених пунктів захищати територію в разі початку бойових дій, наприклад, з мисливською зброєю.

Але покупці не чекають війни — вони вже купують гвинтівки та карабіни, аби вчасно отримати їх у власні руки, а ще навчитися ними користуватися.

Показати ще новини
Радіо NV
X