Які міста України стали центрами працевлаштування під час війни та де айтівцям платять найменше

16 серпня 2022, 18:24
Київ, Львів, Дніпро — основні центри працевлаштування в Україні під час війни (Фото:RonaldCandonga / Pixabay)

Київ, Львів, Дніпро — основні центри працевлаштування в Україні під час війни (Фото:RonaldCandonga / Pixabay)

Основними центрами працевлаштування в Україні під час війни виявились Київ, Дніпро та Львів. Останній вибив із топ-3 Харків, який перебуває під обстрілами російської армії.

Найбільша кількість актуальних вакансій в Україні станом на середину серпня 2022 року припадає на Київ, Львів та Дніпро.

Про це свідчать дані дослідження, проведеного аналітиками сайту пошуку роботи grc.ua.

Відео дня

Зазначається, що Львів «вирвався» у трійку лідерів нещодавно, витіснивши звідти Харків, який щодня обстрілюють окупанти. Водночас Дніпро все ще утримує позиції, попри те, що знаходиться недалеко від фронту.

Робота в Києві

На Київ припадає 34% усіх відкритих вакансій у серпні саме на столицю. Середня заробітна плата, яку пропонують роботодавці — 28 700 грн, у січні 2022 року цей показник був на рівні 31 000 грн.

Найбільше у Києві заробляють айтівці – 186 000 грн у середньому. Другу позицію із значним відставанням утримують фахівці з консультування – 54 600 грн. Трійку лідерів замикає категорія «маркетинг, реклама, PR» із середньою заробітною платою на суму 33 000 грн.

При цьому найбільше вакансій посідає сфера продажу — 19,5% актуальних вакансій. На другому місці знаходиться категорія IT, інтернет, телекомунікації – 19%. На "маркетинг, рекламу, PR" припадає 10,6%.

Робота у Львові

За активністю ринку праці Львів відстає від Києва майже на 300%: на пропозиції цього міста на сайті grc.ua припадає 13% відкритих вакансій. При цьому середня зарплата, що пропонується, становить 22 000 грн.

Найбільше заробляють фахівці з IT, інтернету, телекомунікацій – 110 100 грн. Друга позиція у категорії "виробництво сільського господарства" - 24 800 грн. На третій позиції знаходиться транспорт та логістика - 22 700 грн.

Лідером активності у Львові є сфера продажів: на неї припадає 22,2% відкритих вакансій. А на другій позиції робітник — 12,3%. На третьому місці за популярністю сфери будівництва та нерухомості – 11,8%. Цим спеціалістам пропонують більше роботи у Львові, аніж у столиці.

Робота у Дніпрі

На Дніпро припадає 7% відкритих вакансій, середня зарплата, що пропонується, -23 100 грн. При цьому найбільше у Дніпрі заробляють не айтівці, а спеціалісти категорій транспорту, логістика — у середньому 24 900 грн.

На другому місці «маркетинг, реклама, PR» майже з таким самим показником – 24 600 грн. IT, інтернет, телекомунікації розташувалися на третій позиції – 22 400 грн.

Невисокі зарплати IT-фахівця у Дніпрі пояснюються тим, що у місті працює трохи справді великих IT-компаній.

«Тут, швидше, представлені фахівці саме з телекомунікацій та інтернету або набирають IT-фахівців не в профільні IT-компанії, а на підприємства інших секторів економіки, де зарплати зазвичай нижчі», - наголосили в grc.ua.

При цьому найактивнішою сферою є продажі — кожна четверта вакансія стосується цієї галузі. Другу позицію займають фахівці без досвіду роботи та студенти – 11,3%. На третьому рядку знаходиться категорія IT, інтернет, телекомунікації – 9,6%.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У Дніпрі зараз найбільша конкуренція між пошукачами серед цих трьох міст: на одну відкриту вакансію припадає одразу 16 резюме. Водночас у Києві конкуренція дещо нижча — 14 осіб на місце, у Львові на одну вакансію припадає 5,2 особи.

Раніше повідомлялося, що ринок праці в Україні помітно пожвавився у липні. Кількість вакансій зросла на 14%, а в західних областях їхня кількість досягла 75% від показників 2021 року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X