Рік без газу з Росії. У Нафтогазі підвели підсумки

25 листопада 2016, 11:38
25 листопада виповнився рік, як Україна перестала імпортувати російський газ

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомила прес-служба Нафтогазу України.

"Ця дата є знаковою для України, тому що ще три роки тому газ був головним символом політичної та економічної залежності нашої держави від сусідньої країни", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Відзначається, що з початком військової агресії проти України, подолання цієї залежності стало питанням збереження України як держави.

У Нафтогазі також повідомили, що з допомогою західних партнерів, міжнародних фінансових організацій, скоординованої роботи президента, уряду, Верховної Ради України вдалося досягти важливого результату: спроби російського керівництва використовувати газ як засіб політичного тиску на Україну стали марними.

"За три роки боротьби на енергетичному фронті Нафтогаз перестав бути тягарем для держбюджету та самостійно стоїть на ногах, в Україні формується вільний європейський ринок газу, споживачі вчасно отримують газ та тепло без жодних політичних поступок Росії, а фінансування української оборони вдалося збільшити у декілька разів", - зазначили в компанії.

Втім, у прес-службі також повідомили, що попереду ще багато роботи з розвитку українського газового ринку, повноцінної інтеграції в енергоринок ЄС, реформування Нафтогазу, створення потужного газотранспортного оператора, який буде працювати за світовими правилами.

"Але Україна вже довела, що спільно скоординована робота людей, націлених на результат, здатна подолати будь-які перешкоди", - підсумували в Нафтогазі.

Показати ще новини
Радіо NV
X