Рік без банкрутств. В Японії вперше за 26 років не розорилася жодна публічна компанія

4 квітня 2017, 14:20
Японські компанії, акції яких обертаються на біржах, провели 2016-2017 фінансовий рік, що завершився 31 березня, без банкрутств вперше за 26 років

Про це свідчать дані аналітичної фірми Tokyo Shoko Research, передає Інтерфакс-Україна.

У доповіді Tokyo Shoko Research говориться, що цьому сприяли слабкість ієни, яка допомогла збільшити доходи корпорацій, і ультрам'яка грошово-кредитна політика.

Відео дня

Роком раніше в Японії збанкрутували дві публічні компанії, в 2014-2015 фінроці - одна, а пік останніх десятиліть спостерігався у 2008-2009 фінроці, в розпал світової кризи, яка призвела до краху відразу 45 японських компаній, зареєстрованих на біржі.

"Ситуація для компаній, які пройшли лістинг, покращилася з тих пір, як були прийняті різні заходи в рамках абеномікі, - вважає керуючий Tokyo Shoko Research Масаші Сэки. - В цілому покращилася ситуація для залучення коштів".

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе, який зайняв цей пост у 2012 році реалізував заходи, спрямовані на підвищення вартості активів і боротьбу з дефляцією.

Показники банкрутств японських компаній, акції яких не котируються на біржах, також продовжують знижуватися: за оцінками Tokyo Shoko Research, в минулому фінроці їх число буде помітно менше, ніж 8 тис. 684 в 2015-2016 фінроці. Експерти фірми поки не завершили підрахунки в цій групі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X