РФ зібралася обмежити безмитне ввезення нафтопродуктів у Білорусь

3 вересня 2018, 18:25

Росія хоче обмежити поставки нафтопродуктів в Білорусь.

Про це повідомив глава податкового департаменту Мінфіну Олексій Сазанів в інтерв'ю Reuters.

Відзначається, що РФ з наступного року вирішила продовжити проведення податкового маневру в нафтовій галузі, який передбачає поетапне зниження до нуля експортного мита і паралельне підвищення податку на видобуток корисних копалин.

Відео дня

Очікується, що це призведе до збільшення вартості продукції, що поставляється на білоруські НПЗ нафти, яку Білорусь отримує з Росії без сплати митних зборів, витягуючи додаткові доходи за рахунок експорту отриманих з російської сировини нафтопродуктів.

У свою чергу, у Мінську побоюються, що в нових умовах російські нафтопродукти будуть дешевшими і почнуть витісняти білоруську з внутрішнього ринку, пише агентство.

Крім того, Білорусь оцінює свої бюджетні втрати від податкового маневру в наступному році в $300 млн, а до моменту його закінчення - в $2 млрд, або близько 4% ВВП і просить компенсацію у зв'язку зі зміною умов поставок нафти.

"Чи буде якась компенсація чи ні - це питання переговорів. Це складне питання, ми в процесі обговорення. У будь-якому випадку, якщо компенсація буде, це повинен бути "рахунковий механізм", коли всі будуть бачити, яку суму в рік ми направляємо з бюджету Росії на підтримку республіки Білорусь. Коли ми надавали підтримку у вигляді диференціала в митах, ніхто цього навіть не бачив, це було якесь приховане субсидування економіки Білорусії. Зараз, коли проводиться маневр, все це "спливає" на поверхню, більше такого прихованого субсидування вже не буде ", - підкреслив Сазанів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X