Контрсанкції. У Росії заявили про скорочення видобутку нафти на 500 000 барелів на добу

10 лютого, 12:11
Російська нафта торгується вдвічі дешевше інших марок (Фото:REUTERS/Angus Mordant)

Російська нафта торгується вдвічі дешевше інших марок (Фото:REUTERS/Angus Mordant)

У Росії заявили про плани скоротити видобуток нафти на 500 000 барелів на добу через санкції проти російської нафти.

У березні цього року Росія має намір скоротити видобуток нафти на 500 тисяч барелів на добу. Про це заявив російський віцепрем'єр Олександр Новак, повідомляє Інтерфакс.

Відео дня

« На сьогоднішній день ми повністю реалізовуємо весь обсяг виробленої нафти, проте, як і було заявлено раніше, ми не продаватимемо нафту тим, хто прямо чи опосередковано дотримується принципів „цінової стелі“. У зв'язку з цим Росія у березні добровільно скоротить видобуток на 500 тис. б/д», - заявив Новак.

На думку чиновника країни-агресора, це « сприятиме відновленню ринкових відносин». Також він додав, що при прийнятті подальших рішень Москва діятиме виходячи з ситуації, що складається на ринку.

За словами Новака, Росія вважає механізм price cap «втручанням у ринкові відносини та продовженням деструктивної енергополітики країн колективного Заходу».

Він додав, що в майбутньому такий механізм може не лише призвести до зниження інвестицій у нафтовому секторі та дефіциту нафти у майбутньому.

«У майбутньому він може не лише призвести до зниження інвестицій у нафтовому секторі та відповідно до дефіциту нафти в майбутньому, а й бути поширеним на інші сектори світової економіки з аналогічними наслідками», — зазначив Новак.

Як повідомлялося, за попередніми оцінками експертів, морський експорт сирої нафти РФ через Чорне море за січень 2023 року суттєво зросте.

У жовтні минулого року агентство Bloomberg писало, що у світі формується « тіньовий флот» для перевезення нафти на користь Росії.

Вже в січні агентство писало, що перевалка російської нафти марки Urals у море досягла рекордних значень після введення граничної ціни на неї.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X