Аналоговнет. Росія планує створити свій еталонний сорт нафти — Bloomberg

15 липня, 15:28
Росія хоче створити свій еталон нафти (Фото:energyintel.com)

Росія хоче створити свій еталон нафти (Фото:energyintel.com)

Влада РФ планує створити свій еталонний сорт нафти, щоб захиститися від спроб Заходу обмежити потік нафтодоларів у країну.

Уряд Росії розробив план створення національного зразка нафти 2023 року. Про це пише Bloomberg з посиланням на документи, з яким вдалося ознайомитись агентству.

Як зазначає агентство, таким чином російська влада намагається захистити себе від спроб Заходу обмежити потік нафтодоларів у країну.

Відео дня

За даними агентства, ключові російські міністерства, виробники нафти та центробанк РФ планують запустити торгівлю нафтою на національній платформі у жовтні.

Росія працюватиме над залученням іноземних партнерів до купівлі нафти, щоб досягти достатніх обсягів торгівлі для встановлення орієнтиру ціноутворення у період із березня по липень 2023 року, пише Bloomberg.

Зазначається, що ініціатива все ще перебуває на ранній стадії, і російські урядові органи ще мають визначити, чи потрібні країні якісь додаткові правові рамки для торгівлі нафтою на платформі.

Два російські чиновники підтвердили агентству, що робота над національним еталоном триває. Вони наголосили, що країна прагне забезпечити можливість продажу своєї нафти без будь-якого зовнішнього тиску чи обмежень.

Основний експортний сорт сирої нафти з Росії - Urals - зазвичай купується і продається за ціною, вираженою як дисконт стосовно еталонної нафти марки Brent. Після вторгнення ця знижка значно збільшилася, оскільки санкції зменшили привабливість російської нафти.

Як пише видання, Росія безуспішно намагається створити свій власний нафтовий зразок вже понад десять років.

Деякі виробники країни продали партії сирої нафти на експорт на товарній біржі Спімекс у Москві, але обсяги торгів були недостатньо високими, щоб встановити загальноприйнятий зразок.

Амбіції РФ у цій сфері посилилися після того, як вторгнення російської армії в Україну викликало низку західних нафтових санкцій.

Раніше повідомлялося, що США та їхні союзники хочуть примусово обмежити ціни на російську нафту на рівні 40-60 доларів за барель. Під час саміту G7 усі держави погодилися розглянути способи обмеження ціни, заборонивши надавати транспортні послуги та страхування.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X