Розповіли і про ризики. Fitch Ratings підтвердило рейтинги Нафтогазу

3 квітня 2020, 16:53

Рейтинг дефолту Нафтогазу збережений на рівні B з позитивним прогнозом.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг дефолту емітента Нафтогаз України в іноземній валюті на рівні B, прогноз «позитивний», повідомили в агентстві.

Відео дня

Рейтинг компанії встановлений на рівні суверенного, що відповідає критеріям оцінювання урядових організацій.

У Fitch врахували зростаючу на тлі анбандлінгу і зниження цін на газ невизначеність щодо діяльності та фінансового стану Нафтогазу.

У зв’язку з відділенням від компанії високоприбуткової діяльності з транспортування природного газу, зниженням цін на газ і теплою погодою Fitch очікує, що рентабельність компанії за EBITDA в 2020 році знизиться до 15% з близько 40% в 2017—2019 роках.

Агентство відзначило пріоритетність подальшої лібералізації ранка природного газу в Україні і підкреслило, що посилюється необхідність скасування спеціальних зобов’язань (PSO). Щодо PSO агентство продовжує дотримуватися думки про неможливість будь-яких компенсацій Нафтогазу за їх виконання.

Також відзначається схильність НАК до валютних ризиків — станом на кінець 2019 року біля 60% боргу компанії було номіновано в іноземній валюті (зокрема, єврооблігації на $1,5 млрд), в той час як більша частина виручки надходить в гривні.

Раніше повідомлялося, що Fitch знизив рейтинги компанії ДТЕК Енерго до переддефолтного рівня RD.

Рейтинг рівня B відноситься до т.зв. спекулятивного класу, означає істотно недостатній рівень кредитоспроможності, але не передбачає можливість дефолту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X