Скільки в Україні заробляють топменеджери — рейтинг Forbes
Журнал Forbes Україна склав рейтинг зарплат управлінців в восьми секторах: важкій індустрії, агробізнесі, енергетиці, ритейлі, FMCG, комерційних банках, логістиці та IT і телекомунікаціях. Дані видання свідчать, що винагороди керівників деяких найбільших компаній, зокрема в сфері енергетики, можуть досягати кількох мільйонів доларів на рік.
Видання відзначає, що в важкій індустрії рекрутери не фіксують істотних змін у структурі винагород управлінців. Зарплати директорів гірничо-збагачувальних комбінатів залишаються в діапазоні $8000−12 000 на місяць. Середня щомісячна зарплата топменеджерів великих гірничо-металургійних холдингів складає від $50 000 плюс бонус за підсумками року.

В агросекторі зарплати зазвичай зростають щорічно на 7−15% і 2020-й не став винятком. Галузь більше не відчуває нестачі кадрів через відплив працівників за кордон. Ключова проблема — дефіцит кваліфікованих агрономів.

Компенсації топменеджерів у паливно-енергетичному комплексі — одні з найвищих у країні, пише Forbes. За даними консультантів executive serch, річний дохід CEO найбільших приватних холдингів може досягати $3−6 млн. Бонуси можуть складати 100−150% від річної зарплати, але KPI жорстко прив’язані до конкретних показників. За даними видання, найбільш високооплачуваними є топменеджери у ДТЕК, Smart Energy та компанії Укрнафтобуріння.

В ритейлі базові зарплати топменеджерів порівняно з 2019-м не змінилися, але посилилася прив’язка їхніх доходів до результатів компаній, пише журнал. За словами партнера консалтингової компанії Odgers Berndston Ukraine Олексія Комліченка, це означає, що за підсумками року більшість менеджерів не отримають бонусів.

В більшості компаній сектору FMCG оклади топменеджерів зросли на 10% порівняно з 2019 роком, йдеться в матеріалі. У зв’язку з карантином бонуси переносять на кінець року або скорочують. Рекрутери відзначають підвищений попит на експатів на позиції керівників e-commerce, директорів з маркетингу та диджитал-маркетологів.

У банківському секторі доходи керівників зросли за рік в середньому на 10−12%. Найбільші винагороди в експатів. Під скорочення потрапило 10% операційного персоналу банків.

Транспортні компанії відчувають дефіцит фахівців бек-офісу, за яких конкурують з багатшими підприємствами з інших галузей. Потрібні фінансисти, кадровики, юрист та айтішники.
Оптимізуючи витрати, компанії скасовують бонуси, котрі становлять, як правило, від 15% до 20% від загального доходу працівників.

Рекрутери називають найбільш високооплачуваними управлцінцями в IT і телекомі очільників «великої трійки» мобільних операторів, відзначає Forbes. Їхній річний дохід оцінюють у суму до $400 000.
В сфері IT через кризу у 68% працівників заробітну плату знизили несуттєво або залишили на попередньому рівні. Тільки 16% втратили від 30% до 50% доходу, свідчать дані консалтингової компанії Korn Ferry.
