Revolut примусово звільняв співробітників «за власним бажанням»

5 червня 2020, 12:00

Стартап Revolut пропонував співробітникам піти з компанії «за власним бажанням» під загрозою звільнення. Також компанія намагалася зекономити гроші, пропонуючи співробітникам акції замість зарплати.

Фінтех-стартап Revolut, заснований українцем Владом Яценко і вихідцем з Росії Миколою Сторонським, змусив піти «за власним бажанням» понад 50 співробітників в польському і португальському офісах. У разі відмови співробітникам  погрожували звільненням з ініціативи компанії. Про це повідомляє Wired з посиланням на кілька джерел в компанії.

Відео дня

Співробітниця служби підтримки Revolut з краківського офісу компанії розповіла виданню, що їй запропонували дві опції: звільнення через незадовільну якість роботи або звільнення за угодою сторін за її ініціативою з виплатою вихідної допомоги. Співробітниця вибрала другий варіант, оскільки не хотіла псувати резюме.

Жінка стверджує, що раніше претензій до її роботи не виникало. Всього видання зібрало близько 50 подібних історій від екс-співробітників Revolut.

Представник компанії підтвердив Wired, що невелика частина співробітників компанії дійсно була звільнена через неефективність.

Краківський офіс компанії є найбільшим з усіх підрозділів Revolut. Щоб надавати послуги клієнтам на різних мовах, компанія наймала працівників з інших країн (наприклад Італії, Індії та Чилі) і оформляла їм дозвіл на право перебування в Польщі. Як зазначає видання, тепер деякі зі звільнених співробітників опинилися під час пандемії в іншій країні без роботи і медстраховки.

Крім звільнень, Revolut намагався скоротити витрати на співробітників, запропонувавши їм пожертвувати до 100% своєї зарплати на акції компанії, пише Wired. На цю пропозицію погодилися близько 60% співробітників, пише видання з посиланням на презентацію компанії. Акції були оцінені в $121 за штуку. Відзначається, що таким чином в Revolut розраховували щомісяця економити по $900 тисяч.

Деякі зі співробітників Revolut повідомили виданню, що прийняли рішення пожертвувати зарплату в обмін на акції, відчуваючи тиск з боку компанії і боячись бути звільненими.

На початку травня видання Financial News писало, що на тлі пандемії Revolut скоротив 62 співробітників, або 3% штату. Виявлені Wired півсотні працівників, які пішли «за власним бажанням» не входять в це число, оскільки технічно вони вирішили піти самі, зазначає видання. Один зі звільнених співробітників також повідомив Wired, що двох його колег сповістили про скорочення за дві години до зміни.

Нагадаємо, що Фінтех-стартап Revolut планував вийти на український ринок , про що стало відомо в жовтні минулого року. Однак в лютому цього року компанія повідомила, що планує сфокусуватися на ринках в Америці і Азії, а п ріход Revolut в Україні відкладається.

Revolut був запущений в липні 2015 року колишніми інвестиційними банкірами Credit Suisse і Deutsche Bank Миколою Сторонскі і Владиславом Яценко як цифрова альтернатива великим банкам. У мобільному додатку Revolut можна обмінювати валюту, складати бюджети і здійснювати платежі між фізичними особами (P2P). В Європі послугами компанії користується приблизно 6 млн чоловік. У лютому 2020 року Revolut закрив новий раунд інвестицій. Стартап залучив $ 500 млн, а його оцінка зросла до $ 5,5 млрд.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X