Рева розкритикував премії Нафтогазу за перемогу над Газпромом

3 жовтня 2018, 19:27

Наглядова рада Нафтогазу України прийняла рішення про нарахування високої премії правлінню компанії без затвердженого фінансового плану.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі Радіо НВ.

"Мова не йде про їхні зарплати, адже це прописано контрактом. Бонусні виплати – це те що правління нафтогазу вирішує додатково до зарплати...Ми заборонили це робити, виходячи з того, що для того, щоб платити премії, повинен бути затверджений фінансовий план Нафтогазу", - сказав він.

Відео дня

За словами міністра, Національне антикорупційне бюро повинне було б відреагувати на таке рішення наглядової ради компанії.

"Дивно, чому НАБУ не реагує на це…Це настільки очевидні речі, які повинні були б зацікавити (НАБУ)...Перевірити як це відбувалося і чи не було перевищення обов’язків", - відзначив Рева.

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на постачання газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

Наглядова рада Нафтогазу підтримала виплату бонусів правлінню компанії у зв'язку з перемогою в Стокгольмському арбітражі над російським монополістом компанією Газпром.

Затверджений розмір бонусів становить 1% від суми виграшу (в цьому випадку - $4,56 млрд). Таким чином, правління має отримати виплату в розмірі $45,6 млн.

При цьому прем'єр-міністр Володимир Гройсман попросив наглядову раду Нафтогазу переглянути рішення щодо преміювання.

Пізніше Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження через багатомільйонні премії в Нафтогазі.

Показати ще новини
Радіо NV
X