Reuters: Росія намагається приховати виробника турбін для окупованого Криму
Нагадаємо, що на анексований Росією в України у 2014 році Кримський півострів поширюються санкції Євросоюзу, які забороняють європейським компаніям поставку енергетичних технологій.
Раніше компанія Siemens заявила, що її турбіни не могли потрапити в Крим.
Технопромекспорт спочатку відмовився від коментарів на запит Reuters, а пізніше компанія випустила прес-реліз.
"ТПЕ було змушене придбати 4 комплекти газотурбінних установок на вторинного ринку", - говориться в повідомленні компанії.
Глава держкорпорації Ростех, що володіє Технопромекспортом, Сергій Чемезов говорив у лютому цього року, що веде переговори про покупку газових турбін для Криму в Ірані.
Два джерела в російській машинобудівної галузі в квітні говорили Reuters, що Іран не має власної технології випуску газових турбін середньої потужності і може випускати такі турбіни за ліцензією однієї з глобальних інжинірингових фірм або ж міг раніше придбати їх у закордонних виробників. Не виключено, що іноземні компанії будуть проти поставки вироблених ними турбін до Криму через санкційні ризики.
Нагадаємо, що раніше агентство Reuters з посиланням відразу на три інформованих джерела повідомляло, що Росія завезла дві турбіни для електростанцій, вироблені німецькою компанією Siemens, в окупований Крим, куди санкціями ЄС заборонено європейським фірмам постачати енергетичні технології.
Технопромекспорт раніше в документах скасованого тендера на сайті держзакупівель визнавав, що планував використовувати турбіни виробництва Siemens у складі парогазової установки ТПЕ-180 для кримських станцій.
У 2016 році Україна та ЄС змінили умови контракту з німецькою компанією Siemens, заборонивши використання турбін для електростанцій на території Криму.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.