Reuters: Росія намагається приховати виробника турбін для окупованого Криму

7 липня 2017, 10:43
55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Reuters: Росія намагається приховати виробника турбін для окупованого Криму - фото

Фото: gaid.in.ua

Будівельник станцій в окупованому Криму говорить, що купив для них турбіни на вторинному ринку

Російська держкомпанія Технопромекспорт, яка будує електростанції у Криму, куди, за даними джерел Reuters, прийшли турбіни німецького Siemens, каже, що купила обладнання на вторинному ринку, але відмовляється розкрити виробника

Нагадаємо, що на анексований Росією в України у 2014 році Кримський півострів поширюються санкції Євросоюзу, які забороняють європейським компаніям поставку енергетичних технологій.

Раніше компанія Siemens заявила, що її турбіни не могли потрапити в Крим.

Технопромекспорт спочатку відмовився від коментарів на запит Reuters, а пізніше компанія випустила прес-реліз.

"ТПЕ було змушене придбати 4 комплекти газотурбінних установок на вторинного ринку", - говориться в повідомленні компанії.

Глава держкорпорації Ростех, що володіє Технопромекспортом, Сергій Чемезов говорив у лютому цього року, що веде переговори про покупку газових турбін для Криму в Ірані.

Два джерела в російській машинобудівної галузі в квітні говорили Reuters, що Іран не має власної технології випуску газових турбін середньої потужності і може випускати такі турбіни за ліцензією однієї з глобальних інжинірингових фірм або ж міг раніше придбати їх у закордонних виробників. Не виключено, що іноземні компанії будуть проти поставки вироблених ними турбін до Криму через санкційні ризики.

Нагадаємо, що раніше агентство Reuters з посиланням відразу на три інформованих джерела повідомляло, що Росія завезла дві турбіни для електростанцій, вироблені німецькою компанією Siemens, в окупований Крим, куди санкціями ЄС заборонено європейським фірмам постачати енергетичні технології.

Технопромекспорт раніше в документах скасованого тендера на сайті держзакупівель визнавав, що планував використовувати турбіни виробництва Siemens у складі парогазової установки ТПЕ-180 для кримських станцій.

У 2016 році Україна та ЄС змінили умови контракту з німецькою компанією Siemens, заборонивши використання турбін для електростанцій на території Криму.


Діалоги про бізнес

23 травня, в Києві, відомі підприємці Сергій Тігіпко, Петро Чернишов, Ігорь Смілянський і Дмитро Шимків стануть спікерами лекції НВ «Діалоги про бізнес: як досягти успіху в епоху змін».

Докладніше про подію

Вибір редакції

thumb img
Втрата позицій. Які активи в Києві може продати Еста Холдинг Ріната Ахметова
Компанії/Ринки

Вчора, 17:24

thumb img
HeidelbergCement йде з України. Хто допоміг інвестбанкіру викупити цементні заводи у німців
Фінанси

Вчора, 20:05

thumb img
Суддя Госпсуду Босий переніс справу за боргами Коломойського перед НБУ, скасувавши всі клопотання регулятора

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua