Reuters дізнався про причини відмови Ірану від замороження видобутку нафти
За даними агентства, відмовляючись приєднатися до угоди про замороження видобутку нафти, Іран виходив з того, що цих заходів для стабілізації ринку недостатньо, крім того, спочатку треба вирівняти стартові можливості учасників угоди.
У Тегерані вважають, що глобальної угоди про замороження рівня видобутку нафти буде недостатньо, щоб підняти ціни, так як на ринку зараз панує надлишок пропозиції.
"Проблема нафтового ринку - це перенасичення. Потрібно зробити що-небудь, щоб позбутися цих зайвих барелів...заморозка з боку тих, хто видобуває по-максимуму, не допоможе ринку" - сказав один із співрозмовників агентства, знайомий з позицією іранської влади.
Ще одне джерело заявило, що ідею про угоду слід обговорювати і далі, але тоді, коли "країни, які збільшили видобуток (головним чином Саудівська Аравія), знизять її, а Іран вийде на досанкційний рівень".
- Читайте також: Іран заявив про належну йому частку на світовому ринку нафти
Нагадаємо, 16 лютого представники Росії, Катару і Венесуели і Саудівської Аравії домовилися заморозити видобуток нафти на рівні початку січня 2016 року.
У свою чергу, 18 лютого в Тегерані представники ОПЕК провели переговори з Іраном і Іраком, сподіваючись переконати їх приєднатися до угоди. Після переговорів, міністр нафти Ірану Біджан Зангане заявив, що його країна в цілому підтримує ідею з заморожування видобутку "чорного золота".
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.