Рентабельність українських агрокомпаній впала до п’ятирічного мінімуму

13 серпня 2019, 15:02

Рентабельність агропідприємств залишається однією з найвищих серед усіх видів економічної діяльності

Рівень рентабельності операційної діяльності підприємств сільського, лісового і рибного господарства в 2018 році склав 17,9%. Цей показник - найнижчий з 2014 року і на 4,5% менше, ніж у 2017 році (22,4%). Про це заявив директор Національного наукового центру Інститут аграрної економіки Юрій Лупенко, повідомляє AgroPortal.

Відео дня

Він зазначив, що в минулому році галузь отримала рекордний урожай зернових і зернобобових культур - 70,06 млн т (в 2017 році - 61,9 млн т). У 2015 році, коли галузь мала найменший за останні 5 років урожай зерна (60,1 млн т), рівень рентабельності операційної діяльності сільськогосподарських підприємств становив 41,7%.

«Рівень рентабельності всієї діяльності агропідприємств в 2018 році був ще нижче - 13%», - зазначив Лупенко.

При цьому рентабельність операційної діяльності агропідприємств більш ніж удвічі перевищила аналогічний показник в цілому по всіх видах економічної діяльності (відповідно, 17,9% і 8,1%) і майже в три рази - по всій діяльності всіх підприємств (13% і 4,5%), повідомив Лупенко.

У той же час рівень рентабельності операційної діяльності підприємств галузі поступається оптовій та роздрібній торгівлі, а також ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, де він становить 23,7%. За рентабельністю всієї діяльності, більш високий показник зафіксований тільки в сфері фінансової та страхової діяльності - 14,5%.

«За результатами 2018 фінансового року рівень економічної ефективності сільськогосподарської діяльності, в умовах істотного зростання обсягів виробництва, яке збільшилося в порівнянні з 2017 роком на 7,8%, продовжив тенденцію до зменшення», - підсумував Лупенко.

Раніше повідомлялося, що в Академіі аграрних наук підрахували рентабельність виробництва конопель.

Також повідомлялося, що міністерство сільського господарства США прогнозує новий рекорд врожаю зернових в Україні в 2019/2020 маркетинговому році.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X