Renault перенесла запуск продажів нового електромобіля в Україні

7 лютого 2018, 17:25

Компанія Рено Україна перенесла термін початку продажів електромобілів Renault Zoe в Україні орієнтовно на травень 2018 року, хоча раніше передбачався старт продажів до кінця 2017 року.

Про це повідомила голова правління компанії Яна Міненко, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Причиною стали результати "технічного туру" фахівців французької Renault, що проходить в даний час, на відповідність інфраструктури зарядних станцій і можливості зарядки Zoe від цих станцій.

Відео дня

"Темою електромобілів ми почали займатися в середині 2016 року, а я невиправний оптиміст, і, слухаючи скільки питань було тоді про них, ми вирішили піти в цю тематику. Але з того часу я оптимізм розгубила, тому що ми досі не привезли офіційно електромобілі в країну - і річ не в тому, що виробник не може дати добро на їх виробництво або імпорт в Україну", - сказала Міненко.

Вона нагадала, що Renault перед передбачуваним стартом продажів навесні минулого року провела перший технічний тур на відповідність встановленої в публічних місцях зарядної інфраструктури в трьох містах - Києві, Львові та Одесі, які були сертифіковані на початок продажів.

"Перший тур ми не пройшли, оскільки необхідні показники (80% станцій, що мають заряджати Zoe) були зафіксовані тільки у Львові. Зараз проходить другий тур, і ми дуже сподіваємося, що цього разу його пройдемо, а це п'ять міст. І після цього ми привеземо електромобіль, і в кінці весни, в травні, вже представимо в Україні", - повідомила Міненко.

Вона також назвала "позитивною новиною" прийняте Верховною Радою рішення про скасування ПДВ і акцизу на елкектромобілі.

"Я дуже сподіваюся, що це підвищить конкурентоспроможність нових електромобілів у порівнянні з вживаними, тому що зараз, якщо старий Nissan Leaf (найпопулярніший - ред.) коштує $12- $14 тис. або $20 тис., жоден новий електромобіль з такою ціною конкурувати не може", - зазначила глава правління Рено Україна.


Рено Україна - 100% "дочка" французької Renault, зареєстрована у 2005 році, її мережа нараховує 30 дилерів. Згідно фінзвіту компанії в системі НКЦПФР, у 2016 році її чистий дохід зріс на 77% до попереднього року, до 2,9 млрд грн, чистий прибуток - в 2,5 рази, до 107,3 млн грн.


Нагадаємо, що первинний ринок легкових електромобілів України (нових і старих) у 2017 році зріс у 2,3 рази в порівнянні з 2016 роком - до 2697 одиниць. При цьому переважна більшість придбаних українцями автомобілів вже були у вжитку.

Найпопулярнішим електрокаром в Україні у 2017 році став Nissan Leaf, перевагу якому віддали 2219 автомобілістів (в 2,4 рази більше, ніж у 2016 році).

Показати ще новини
Радіо NV
X