Енергоатом зашив у кошторис модернізації ПАЕС кабель за завищеною втричі ціною

27 лютого, 15:02
Південноукраїнська АЕС (Фото:Енергоатом)

Південноукраїнська АЕС (Фото:Енергоатом)

У кошторисі ремонту Південноукраїнської АЕС знайшли кабель за завищеною в рази ціною.

Підрозділ НАЕК Енергоатом компанія Атомпроектінжиніринг 13 лютого за результатами тендеру уклала договір з фірмою Енергопромбуд про роботи на Південноукраїнській АЕС (ПАЕС) вартістю 335 млн грн.

Відео дня

Про це з посиланням на результати торгів у Прозорро пише видання Наші Гроші.

До кінця поточного року фірма має виконати модернізацію керуючих систем безпеки енергоблоку № 3 ПАЕС із заміною уніфікованого комплексу технічних засобів у частині КСБ-1. Роботи будуть оплачуватись протягом півтора місяця після їх виконання.

Зазначається, що значна частина підряду посідає придбання кабелів КВВГЕнг. У підсумковій відомості ресурсів на них припадає близько 41 млн грн ( без ПДВ).

Як пишуть Наші Гроші, ціна на кабель виявилася значно завищеною. У порівнянні з січневим прайсом великого продавця Укрпровід ціни атомників виявилися вищими в середньому в 2,6 рази.

Наприклад, кабель КВВГЕнг 4×2,5 у кошторисі атомників має вартість 403 грн/м. Нещодавно на виграному цією ж фірмою тендері Південноукраїнської АЕС цей кабель принаймні був удвічі дешевшим — 174 грн/м. Також Торговий дім Одеського кабельного заводу Одескабель переміг на аукціоні Енергоатому з таким кабелем принаймні у 3,5 рази дешевшим — по 110 грн/м.

Також видання наводить січневий прайс-лист одного із найбільших продавців кабельно-провідникової продукції Укрпровід, де такий кабель коштує 71 грн/м.

Кабель КВВГЕнг 7×2,5 у кошторисі атомників має вартість 298 грн/м. На згаданому тендері ПАЕС він коштує майже стільки ж — 290 грн/м, а на аукціоні Енергоатому у півтора рази дешевший — 175 грн/м.

У січневому прайс-листі Укрпроводу ціна була у 2,5 рази нижчою — 114 грн/м, зазначають НГ. А у грудні Укренерго замовило такий кабель у чотири рази дешевше — по 75 грн/м.

Також у НГ відзначили ще низку найменувань у півтора разу дорожче за аукціон Енергоатому і в 2,5 разу вище за січневий прайс Укрпроводу.

Як пишуть Наші Гроші, фірма отримала поспіль без конкуренції, бо на відкриті торги ніхто більше не прийшов. Держаудитслужба перевіряє тендер на порушення.

Раніше повідомлялося, що під час ракетної атаки РФ вранці у суботу, 18 лютого, дві крилаті ракети пролетіли небезпечно близько до Південноукраїнської АЕС.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X