Україна не привернула. 12 білоруських компаній «емігрували» в Латвію

15 вересня 2020, 17:36
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Білоруські компанії перевезуть до Латвії близько 470 співробітників. Поки мова йде про керівництво і ключових працівників.

12 білоруських компаній з галузі інформаційних і комунікаційних технологій, а також «зеленої» енергетики перенесли діяльність в Латвії. Про це повідомляє Міністерство економіки Латвії.

Відео дня

Повідомляється, що окремі компанії кваліфікувалися для отримання статусу стартапів в розумінні закону про підтримку діяльності стартапів. Вони планують перевести в Латвію близько 470 співробітників. Йдеться в основному про керівництво і ключових співробітників.

Міністр економіки балтійської держави Яніс Вітенбергс зазначив, що в даний час опрацьовуються рішення для того, щоб вирішили емігрувати до Латвії білоруські компанії могли якомога швидше перенести свою діяльність в країну.

Повідомляється, що влада створила спеціальну команду з представників Міністерства економіки та Латвійського агентства інвестицій і розвитку, яка у співпраці з іншими відповідальними установами в прискореному порядку розглядають заявки білоруських підприємців і пропонують можливі рішення. Актуальні питання включають:

  • видачу тимчасових дозволів на проживання висококваліфікованим фахівцям і членам їх сімей;
  • оформлення т.зв. стартап-віз;
  • відкриття банківських рахунків і ін.

Також повідомляється, що паралельно ведеться робота з латвійськими фінансовими установами для створення «зеленого коридору» іноземним компаніям, які вирішили перенести свою діяльність в Латвії.

Повідомляється, що в зв'язку зі складною ситуацією в Білорусі поглиблені консультації про перенесення діяльності в Латвію отримали 116 білоруських компаній і приватних осіб. Ці компанії працевлаштовують понад 4 тис. осіб. Приблизно 30 компаній працюють в сфері інформаційних і комунікаційних технологій, а 25 - у виробництві.

Нагадаємо, що 4 вересня Міністерство цифрової трансформації України оголосило про запуск спеціального вебпорталу для білоруських IT-фахівців, які хочуть переїхати в Україну тимчасово або назавжди.

Раніше в серпні Мінцифри також запрошувало білоруських айтішників переїхати в Україну і нагадало про існування квот для іноземних IT-фахівців.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X