Рейтинг Приватбанку впав до дефолтного – S&P

11 січня 2017, 14:30
Міжнародне рейтингове агентство Standard&poor's (S&P) знизило рейтинг Приватбанку (Дніпро) до рівня "SD" (вибірковий дефолт) з "R" (під наглядом регулюючого органу)

Про це повідомляється в прес-релізі агентства, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з документом, рейтингова дія обумовлена тим, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, який в грудні 2016 року ввів тимчасову адміністрацію в банк, провів конвертацію трьох випусків єврооблігацій Приватбанку в капітал.

Відео дня

"Згідно з критеріями агентства, ми розглядаємо конвертацію боргу в капітал як вибірковий дефолт за зобов'язаннями банку, так як, наскільки ми розуміємо, власники облігацій не отримають виплат в рамках даної операції. Ми оцінюємо цю ситуацію як вибірковий, а не загальний дефолт, оскільки відносно інших зобов'язань Приватбанку в даний час не був оголошений дефолт", - зазначено в прес-релізі.

У той же час у документі вказується, що S&P планує переглянути рейтинг Приватбанку після того як отримає достатньо даних для оцінки його кредитоспроможності після проведення урядом капіталізації фінустанови.

Нагадаємо, що уряд за пропозицією НБУ і акціонерів Приватбанку 18 грудня прийняв рішення про націоналізацію банку: держава отримає 100% в капіталі Приватбанку, а обсяг емісії облігацій внутрішньої держпозики для цих цілей оцінюється в межах 116,8-148 млрд грн.

Слідом за націоналізацією банку, агентство S&P знизило довгостроковий і короткостроковий кредитні рейтинги Приватбанку до рівня "R" з "B" та "C" відповідно.

Показати ще новини
Радіо НВ
X