Регулятор вимагає підвищити ціни на електроенергію для населення

20 вересня 2018, 09:33

Тариф на електроенергію для населення в Україні на сьогодні покриває тільки 50% собівартості.

Про це заявив член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Коваленко, передає Укрінформ.

"Болючим питанням нового ринку [електроенергії - ред.] є перехресне субсидування. На сьогодні 50% вартості електричної енергії відшкодовується споживачами. Це дуже низький рівень. На мій погляд, це питання може бути вирішене тільки одним шляхом: одночасне прийняття рішення про підвищення тарифу для населення та запровадження дієвої системи субсидій для незахищених верств населення", - сказав Коваленко.

Відео дня

На його думку, це питання є складним для всієї країни, проте необхідним для впровадження нового ринку.

Нагадаємо, що НКРЕКП скасувала формулу Роттердам+, однак відповідне рішення набуде чинності з 1 липня 2019 року.

З 1 липня 2019 року в Україні має почати роботу новий ринок електроенергії. При цьому ціна електроенергії, що відпускається ТЕС і іншими виробниками, буде регулюватися виключно ринковим попитом і пропозицією.


НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачання, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробки та захоронення побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової та тарифної політики в цих сферах.

Показати ще новини
Радіо НВ
X