Перевірка на чесність. Американський регулятор шукає порушення у внутрішніх документах Facebook

27 жовтня 2021, 18:34

Федеральна торгова комісія перевірить, чи не приховував Facebook від регулятора інформацію із внутрішніх досліджень.

Федеральна торгова комісія США вивчає внутрішні документи Facebook (Facebook Papers), передані колишньою співробітницею компанії Френсіс Хоген, на предмет порушень американського законодавства.

Відео дня

Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на джерела, знайомі із ситуацією.

За словами одного із співрозмовників видання, офіційні особи вивчають, чи вказують Facebook Papers на те, що компанія могла порушити угоду агентством з питань конфіденційності від 2019 року. У рамках цієї угоди Facebook заплатив рекордний штраф у розмірі $5 млрд.

Торгова комісія є ключовим державним регулятором бізнесу в інтернеті та стежить за сумлінністю конкуренції.

Як повідомив сенатор-демократ від штату Коннектикут Річард Блюментал, Комісія перевіряє, чи не приховав Facebook від регулятора інформацію із внутрішніх досліджень.

За словами колишнього голови Комісії Вільяма Ковачича, влада, швидше за все, також вивчає, чи була Facebook юридично зобов'язана попереджати користувачів про можливі ризики, виявлені під час внутрішніх досліджень. Ця обставина може класифікуватись як недобросовісна конкуренція, вважає Ковачич.

За словами співрозмовника видання, Комісія підтримує контакти з Френсіс Хоген, яка і передала ЗМІ та владі внутрішні документи Facebook.

Нагадаємо, що нещодавно Facebook звинуватили у заохоченні конфліктів заради прибутку . Інформаторка Френсіс Хоген, яка стояла за витоком документів Facebook у Wall Street Journal, розкрила нові внутрішні механізми платформи.

Вона розкрила свою особистість по телебаченню та описала алгоритми соцмережі, які посилюють розпалювання ненависті.

Також видання WSJ писало з посиланням злиті Хогени на внутрішні документи Facebook, що Instagram шкодить дівчаткам-підліткам, про що в компанії знають. Після публікації цього матеріалу Facebook припинив розробку версії Instagram для дітей.

На тлі скандалу з документами, що публікуються в ЗМІ, з'явилася інформація про плани компанії Facebook змінити назву, щоб відобразити акцент на побудові етавсесвіту".

При цьому СЕО Facebook Марк Цукерберг критично відгукнувся про публікацію внутрішніх документів компанії Facebook Papers, назвавши це «Скоординованими зусиллями» для створення помилкової картини.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X