Регулятор в енергетиці збирає подвійну плату за транспортування газу

27 квітня 2017, 17:18
З квітня найбільший газовидобувач в країні Укрнафта змушена двічі оплачувати транспортування видобутого газу – за тарифами, що діють з 1 січня 2017 року, і за новими тарифами, які залишили чинними для газовидобувних компаній

В офіційному повідомленні компанії йдеться, що в результаті таких дій регулятора, щомісячна плата для Укрнафти становитиме близько 76 млн грн за транспортування свого газу замість 44 млн грн.

Відео дня

1 квітня 2017 року НКРЕКП видала постанову №348, відповідно до якої для всіх гравців газового ринку була введена оплата за затвердженими тарифами з урахуванням замовлених пропускних потужностей (296,8 грн/1,0 тис. м3 на добу без ПДВ для Укрнафти). Пізніше, 10 квітня, регулятор повернув старі тарифи, скасувавши останнім постанову для всіх, крім газодобувних компаній.

Таким чином комісія зобов'язала газовидобувників оплачувати транспортування газу двічі – за раніше чинними тарифами та за новими. "Такі дії НКРЕКП не можна назвати обґрунтованими, особливо зважаючи на заяву про прагнення до зростання українського газовидобутку. Насправді ж виходить все з точністю до навпаки – компаніям-імпортерам транспортувати газ вигідніше, оскільки вони платять тільки за одними тарифами, в той час як національні видобувальники змушені платити двічі", – відзначає віце-президент компанії з питань переробки та торгівлі Фелікс Луньов.

В результаті непослідовних рішень регулятора Укрнафта буде змушена додатково сплатити 289 млн грн у 2017 році, що становить більше половини всіх інвестицій компанії у виробництво в минулому році.

Показати ще новини
Радіо НВ
X