Регулятор може поміняти тарифоутворення для частини обленерго

30 червня 2016, 19:29
З жовтня Національна комісія регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) має намір перевести на стимулююче тарифоутворення до 8 обленерго

Про це повідомляє УНІАН.

"За нашими очікуваннями, це буде до 8 компаній – це ті компанії, які вже зробили оцінку і технічно готові", – повідомив голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

Відео дня

В цей список можуть потрапити Київобленерго, Вінницяобленерго, Львівобленерго, Прикарпаттяобленерго, Кіровоградобленерго і ДТЕК Дніпрообленерго.

З липня 2017 року регулятор планує перевести на стимулююче тарифоутворення 5 теплокомуненерго (ТКЕ), це стане пілотним проектом для інших ТКЕ. Вовк додав, що вже розроблений детальний план для переведення. Це допоможе подолати заборгованість підприємств перед Нафтогазом України.

"До того ж такий підхід дозволить інвестувати в теплові мережі і понизити витрати теплової енергії", – зазначив Вовк.

На його думку, механізм зазначеного тарифоутворення дозволить знизити навантаження на кінцевого споживача.

В кінці 2015 року НКРЕКП подала до Кабінету міністрів законопроект, яким пропонувала відмовитися від застарілої методики розрахунку тарифів на послуги природних монополій і перейти до європейського стимулюючого регулювання.

Новий підхід буде враховувати вкладені інвестиції підприємств, можливості їх повернення і чи окупаються витрати на виробництво послуг.

Законопроект прописує умови переходу на стимулююче тарифоутворення та передбачає врахування в тарифі вартість регульованою бази активів. У грудні Кабмін підтримав цей документ.

Показати ще новини
Радіо NV
X