Реформи та нові дієві механізми захисту бізнесу

0 коментувати
Сергій Оберкович, старший партнер, адвокат юридичної фірми GOLAW

Сергій Оберкович, старший партнер, адвокат юридичної фірми GOLAW

Вперше за час проведення міжнародного форуму YES ми почули стільки позитивних меседжів щодо України від найавторитетніших світових політиків, бізнесменів та банкірів

Тематики українських реформ так чи інакше торкалися більшість учасників у офіційних та не офіційних розмовах. Так, президент ЄБРР Сума Чакрабарті відмітив, що за даними Американської торгово-промислової палати зараз в Україні більше інвестицій та інвесторів, ніж будь-коли. Все-таки, банкір радить спрямовувати більше зусиль на проведення реформ, адже реформи та інвестиції крокують поруч одні з одними.  Президент Польщі Олександр Квасьневський заявив, що за три роки Україна стала іншою. Цей політик як ніхто розуміє ціну реформ. Адже саме реформаторський досвід Польщі й Прибалтійських країнах більш за все близький для нас за часом і духом.

Попри позитивні тенденції, світова спільнота очікує на кращі результати з модернізації країни. Адже Україна не може втратити історичний шанс стати сучасною країною.

Однозначно позитивні меседжі можна побачити у досліджені Європейської бізнес асоціації. Так, 86% українських компаній очікують на позитивну динаміку зростання бізнесу в 2018 р., а 57% бізнесів планують розширення штату працівників. 

Україна не може втратити історичний шанс стати сучасною країною

Переходячи від тональності глобальних висловлювань до конкретики хочеться деталізувати реальні можливості та інструменти захисту, які з'явилися у бізнесу за останні декілька років. 

В Україні з 2014 р. діє нова інституція бізнес-омбудсмена. Юридична фірма GOLAW неодноразово залучала його до справ із захисту бізнесу наших клієнтів у податкових спорах, зокрема щодо справ із необґрунтованим нарахуванням податків. Успішно вирішивши такі спори, ми зберегли мільйони гривень наших клієнтів, які були направлені на розвиток та модернізацію підприємств.

Нарешті, суттєво спрощено та автоматизовано процедуру відшкодування ПДВ: законодавчо встановлений один реєстр з однією чергою очікування (пп. 200.7.1 ПК України). Заяви щодо відшкодування ПДВ тепер вносяться до реєстру автоматично у хронологічному порядку. Наші юристи, які здійснюють моніторинг активності судових позовів, відразу помітили суттєве зменшення судових процесів з цих питань.

Незабаром в Україні почнуть діяти нові процесуальні кодекси. Реформа процесуального законодавства значно спростить судові процедури. Подати позов можна буде в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису. Невдовзі, вам не потрібно буде їхати до судової установи, щоб отримати документи - доступ до справ буде в електронному форматі, а повістку-запрошення до суду ви вже зараз можете отримати у вигляді SMS повідомлення. Юридична фірма GOLAW, безперечно, схвалює такі нововведення, адже наші юристи зможуть сконцентруватися на реальній юридичній практиці, а не бюрократії.

Заплановано запровадження повноцінного електронного кабінету платника податків (ст. 42-1 ПК України). Незабаром податкові накладні, декларації та звітності можна буде подавати в режимі он-лайн.

Скасовано можливість проведення позапланових перевірок на підставі постанов правоохранных органів (п. 78.1.11 ПК України). Графік перевірок підприємств на 2018 р. вже став публічним (п. 77.1 ПК України). Ці норми повинні значно зменшить тиск на бізнес. Норма, яка звільняла нерезидентів від оподаткування відсотків на доходи, отриманих з державних цінних паперів і дивідендів була розширена. Тепер оподаткуванню не підлягають й інші доходи  за ними, що виплачуються центральними органами виконавчої влади (п. 141.4.10 ПК України).

На фоні зростання ВВП пожвавлюється й економічна активність. Банківський сектор, який помітно збільшив свою ліквідність, починає видавати більше кредитів під хороші відсотки для розвитку бізнесу. Збільшення грошової маси в Україні дає можливості чужоземним інвесторам не тільки використовувати Україну як виробничу базу, але й реалізовувати свій товар на внутрішньому ринку.

Позитивні зміни сприяють входженню нових бізнесів на український ринок. Поява нових гравців, за умови збереження темпів реформ, може стати тенденцією. Безперечно, реформи в Україні, зокрема правового поля, будуть продовжуватися. Питання викликає тільки швидкість реалізації реформ та досягнення ефекту від них. Дійсно, більшість реформ, які направлені на реальний сектор економіки покажуть свій результат тільки у середньостроковій перспективі. Однак, основи для економічного зростання у майбутньому закладені вже зараз. На сьогоднішній день ми вже отримали ряд нових інструментів та методів із захисту бізнесу, які активно використовуються у юридичні практиці.
Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: