Реформи та нові дієві механізми захисту бізнесу

22 вересня 2017, 14:22
Позиція
Сергій Оберкович, старший партнер, адвокат юридичної фірми GOLAW

Сергій Оберкович, старший партнер, адвокат юридичної фірми GOLAW

Вперше за час проведення міжнародного форуму YES ми почули стільки позитивних меседжів щодо України від найавторитетніших світових політиків, бізнесменів та банкірів

Тематики українських реформ так чи інакше торкалися більшість учасників у офіційних та не офіційних розмовах. Так, президент ЄБРР Сума Чакрабарті відмітив, що за даними Американської торгово-промислової палати зараз в Україні більше інвестицій та інвесторів, ніж будь-коли. Все-таки, банкір радить спрямовувати більше зусиль на проведення реформ, адже реформи та інвестиції крокують поруч одні з одними. Президент Польщі Олександр Квасьневський заявив, що за три роки Україна стала іншою. Цей політик як ніхто розуміє ціну реформ. Адже саме реформаторський досвід Польщі й Прибалтійських країнах більш за все близький для нас за часом і духом.

Відео дня

Попри позитивні тенденції, світова спільнота очікує на кращі результати з модернізації країни. Адже Україна не може втратити історичний шанс стати сучасною країною.

Однозначно позитивні меседжі можна побачити у досліджені Європейської бізнес асоціації. Так, 86% українських компаній очікують на позитивну динаміку зростання бізнесу в 2018 р., а 57% бізнесів планують розширення штату працівників.

Україна не може втратити історичний шанс стати сучасною країною

Переходячи від тональності глобальних висловлювань до конкретики хочеться деталізувати реальні можливості та інструменти захисту, які з'явилися у бізнесу за останні декілька років.

В Україні з 2014 р. діє нова інституція бізнес-омбудсмена. Юридична фірма GOLAW неодноразово залучала його до справ із захисту бізнесу наших клієнтів у податкових спорах, зокрема щодо справ із необґрунтованим нарахуванням податків. Успішно вирішивши такі спори, ми зберегли мільйони гривень наших клієнтів, які були направлені на розвиток та модернізацію підприємств.

Нарешті, суттєво спрощено та автоматизовано процедуру відшкодування ПДВ: законодавчо встановлений один реєстр з однією чергою очікування (пп. 200.7.1 ПК України). Заяви щодо відшкодування ПДВ тепер вносяться до реєстру автоматично у хронологічному порядку. Наші юристи, які здійснюють моніторинг активності судових позовів, відразу помітили суттєве зменшення судових процесів з цих питань.

Незабаром в Україні почнуть діяти нові процесуальні кодекси. Реформа процесуального законодавства значно спростить судові процедури. Подати позов можна буде в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису. Невдовзі, вам не потрібно буде їхати до судової установи, щоб отримати документи - доступ до справ буде в електронному форматі, а повістку-запрошення до суду ви вже зараз можете отримати у вигляді SMS повідомлення. Юридична фірма GOLAW, безперечно, схвалює такі нововведення, адже наші юристи зможуть сконцентруватися на реальній юридичній практиці, а не бюрократії.

Заплановано запровадження повноцінного електронного кабінету платника податків (ст. 42-1 ПК України). Незабаром податкові накладні, декларації та звітності можна буде подавати в режимі он-лайн.

Скасовано можливість проведення позапланових перевірок на підставі постанов правоохранных органів (п. 78.1.11 ПК України). Графік перевірок підприємств на 2018 р. вже став публічним (п. 77.1 ПК України). Ці норми повинні значно зменшить тиск на бізнес. Норма, яка звільняла нерезидентів від оподаткування відсотків на доходи, отриманих з державних цінних паперів і дивідендів була розширена. Тепер оподаткуванню не підлягають й інші доходи за ними, що виплачуються центральними органами виконавчої влади (п. 141.4.10 ПК України).

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

На фоні зростання ВВП пожвавлюється й економічна активність. Банківський сектор, який помітно збільшив свою ліквідність, починає видавати більше кредитів під хороші відсотки для розвитку бізнесу. Збільшення грошової маси в Україні дає можливості чужоземним інвесторам не тільки використовувати Україну як виробничу базу, але й реалізовувати свій товар на внутрішньому ринку.

Показати ще новини
Радіо NV
X