Реалізація Турецького потоку підштовхнула Нафтогаз на відмову від закупівлі газового обладнання

2 грудня 2016, 12:39
Нафтогаз України відмовив Укртрансгазу в закупівлі обладнання для реконструкції компресорних станцій через ризик реалізації Турецького потоку

Про це повідомила прес-служба Нафтогазу.

"Правління НАК Нафтогаз України не погодило закупівлю ПАТ Укртрансгаз обладнання і робіт у Сумського машинобудівного науково-виробничого об'єднання для реконструкції компресорних станцій (КС) Ананьєв, Задніпровська і Південнобузька на суму понад 4 млрд грн", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Відзначається, що обладнання, яке планував закупити Укртрансгаз, відповідно до техніко-економічного обґрунтування проекту призначалося і могло бути використане для реконструкції КС, задіяних тільки в транспортуванні газу в напрямку Туреччини, і не могло використовуватися на інших компресорних станціях.

Згідно з домовленістю між Росією і Туреччиною про реалізацію проекту Турецький потік, який покликаний замінити транзит російського газу в Туреччину через територію України, така інвестиція є недоцільною, повідомляє НАК.

Таким чином, Нафтогаз рекомендував правлінню Укртрансгазу провести закупівлю універсального обладнання та відповідних робіт, які можуть бути використані для реконструкції компресорних станцій, що забезпечують транспортування газу в різних напрямках та не прив’язані до обладнання конкретного виробника.

Раніше повідомлялося, що парламент Туреччини схвалив законопроект про ратифікацію міжурядової угоди з Росією про будівництво газопроводу Турецький потік.

Показати ще новини
Радіо НВ
X