Краще «сидіти на схемах, як Єрмак, Татаров або Тимошенко». Реакція соцмереж на підозру Коболєву у розкраданні понад 229 млн грн

Андрій Коболєв, ексголова правління Нафтогазу (Фото:Нафтогаз)
19 січня НАБУ та САП повідомили колишньому голові правління НАК Нафтогаз України Андрію Коболєву про підозру у заволодінні у 2018 році понад 229 млн грн.
NV. Бізнес зібрав реакцію експертів в соцмережах на цей інцидент.
Партнер у юридичній фірмі Анте Андрій Гук заявив, що справи про премії в державних компаніях як правило відкривають для того, щоб поставити на місце нелояльних: «Таке провадження щодо премій це неправильно, несправедливо, нерозумно і не повинно взагалі відбуватись».
«Те, що кількісне вираження цифр шокує пересічного громадянина та задоволення українських національних негативних почуттів до таких цифр та загальна недовіра до керівників держпідприємств та органів не можуть бути причиною кримінального переслідування нормального публічного преміювання», — написав Гук.
Редактор проєкту Наші гроші Юрій Ніколов заявив, що $10 млн премії Коболєву за історію з Газпромом — розумний і виправданий розмір.
«Претензії до цього розміру, імхо, йдуть від людей з відмінним від мого капіталістичного уявлення про справедливість», — пояснив Ніколов.
Однак, за його словами, «капіталізм — не індульгенція».
«Діюча постанова уряду забороняла виплачувати голові Нафтогазу премію більше ніж оклад за 36 місяців. У нього була зарплата 1 млн грн в місяць. Тобто він міг претендувати на премію 36 мільйонів гривень, або $1,3 мільйона по курсу. А виписав собі $10 мільйонів. І це — юридична історія, яка буде далі розглядатись у суді», — написав Ніколов.
Колишній очільник Державної митної служби України Максим Нефьодов згадав, що двічі мав справи по «неправильній виплаті премій» за свою каденцію в держорганах. Він заначив, що «якщо треба придумати як докопатись, це одні з найбільш легких справ для правоохоронців».
«Справжні „профі“ ніяких зарплат і премій не отримують, якось справляються, купують мерседеси та вілли та без них. Та і вигравати справи у Газпрома, на відміну від Андрія Коболєва, не треба — програвати та „вишки Бойка“ купувати набагато легше і приємніше», — заявив Нефьодов.
Депутат Верховної Ради VIII скликання Борислав Береза заявив, що оголошення про підозру Коболєву, це «не тільки удар в штангу від НАБУ, але і погана інформація».
«Це відвертий натяк, як треба працювати в Україні. Можна сидіти на схемах, як Єрмак, Тимошенко або Татаров, а можна отримати офіційну премію за те, що зекономив країні мільярди доларів, а також відсудив у Росії ще 3 мільярди у казну країни. За перше тебе чипати не будуть, а за друге почнуть доганяти», — заявив Береза.
«Попередники раніше за борги за газ віддавали стратегічні літаки та ракети або дозволяли розміщувати воєнні бази на території України, з яких потім нас атакували. Але це ж не про премії. Це про сигнали, які ми посилаємо суспільству та партнерам. Про сучасні наші пріоритети та цінності», — зазначив ексочільник Оператор ГТС України Сергій Макогон.

Як повідомлялося, 19 січня НАБУ та САП повідомили підозру колишньому голові правління НАК Нафтогаз України Андрію Коболєву у тому, що він, зловживаючи своїм службовим становищем, забезпечив собі виплату премій на понад 229 млн грн у 2018 році.
Прокурор просить застосувати до ексголови правління Нафтогазу Андрія Коболєва запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 365 млн грн.
Суд оголосив перерву до 23 січня. Перед цим захист Коболєва запросив добу на ознайомлення із приблизно 800 сторінками підготовлених матеріалів, але суд йому відмовив. Захист вимагав відведення судді, аргументувавши це його «упередженістю».