Перше судно з українським зерном пришвартувалось у порту Сирії — Reuters

16 серпня 2022, 22:02
Перше з 24 лютого судно з українським зерном у Тартусі, Сирія, 16 серпня 2022 року (Фото:Planet Labs PBC/Handout via REUTERS)

Перше з 24 лютого судно з українським зерном у Тартусі, Сирія, 16 серпня 2022 року (Фото:Planet Labs PBC/Handout via REUTERS)

Судно Razoni, яке першим вийшло з українського чорноморського порту після початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого, зараз знаходиться в сирійському порту. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на джерело та супутникові дані у вівторок, 16 серпня.

За даними Reuters, у вівторок судно під прапором Сьєрра-Леоне пришвартувалося в сирійському порту Тартус. Джерело агентства розповіло, що Razoni вивантажить щонайменше частину свого вантажу кукурудзи в Сирії. У Міністерстві інфраструктури України до цього казали, що не несуть відповідальності за судно та вантаж після того, як воно залишило українську територію.

Відео дня

Судно Razoni з вантажем у 26 тисяч тонн кукурудзи вийшло з Одеського морпорту 1 серпня в рамках угоди про «зерновий коридор», яку Україна 22 липня підписала з Туреччиною та ООН. Росія підписала з Туреччиною та ООН дзеркальний договір, Україна безпосередньо не підписувала жодних договорів із країною-агресором.

Судно прямувало в Ліван, але згодом у посольстві України повідомили, що покупець відмовився приймати вантаж через затримку з доставкою. Після цього з'являлася інформація, що вантаж знайшов нового покупця в Туреччині.

У червні посольство України заявило, що країна-терорист Росія незаконно вивезла близько 100 тисяч вкраденого в Україні зерна до Сирії. Посол України в Лівані Ігор Осташ казав, що вкрадене росіянами українське зерно перевозять 87 суден, більшість із яких — російські або сирійські.

Чому Ліван останньої миті відмовився купувати українське зерно? - Ігор Осташ

Показати ще новини
Радіо NV
X