"Райські документи": В офшорному скандалі засвітилася компанія Apple

7 листопада 2017, 09:47
Американська компанія Apple також засвітилася у документах журналістського розслідування "Райські документи" (Paradise Papers)

Про це йдеться у нових матеріалах розслідування, передає BBC.

У розслідуванні зазначається, що компанія кілька років поспіль не платила мільярди податків за рахунок деяких особливостей законодавства. Так, у 2014 році компанія використовувала лазівку у податковому законодавстві США та Ірландії, яка називається double Irish. Це дозволило Apple здійснювати продажу за межами Північної і Південної Америки через ірландські філії і в такий спосіб не платити податки.

Відео дня

Крім цього, встановлено, що схема double Irish дозволила Apple знизити ставку податку на прибуток за межами США настільки, що її іноземні податкові платежі рідко становили більше 5% її зарубіжних прибутків, а потім взагалі опустилися нижче 2%.

Нагадаємо, репортери, що входять у Міжнародний консорціум журналістських розслідувань, розкрили нові схеми ухилення від сплати податків високопоставлених політиків, вивчивши близько 13,4 мільйона секретних документів. Результати розслідування, що отримав назву "Райські документи", були опубліковані 5 листопада.

У цих документах згадуються імена понад 120 політиків з майже 50 країн світу, а також підприємства, спортсмени, бізнесмени та інші високопоставлені особи.

Показати ще новини
Радіо NV
X