Райффайзен банк Аваль задумався про зміну частини акціонерів в Україні

9 листопада 2017, 14:13
Український Райффайзен Банк Аваль може викупити у міноритаріїв належні їм пакети акцій

Про це заявила Оляна Гордієнко, директор з управління Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР, володіє 30% акцій Авалю), передає Інтерфакс-Україна.

"Райффайзен Банк Аваль був дуже радий затвердженням процедури squeeze-out і, як і всі інші банки, може її застосувати", - сказала Гордієнко під час "круглого столу" в Києві.

Відео дня

У прес-службі ЄБРР підтвердили, що Райффайзен Банк Аваль дійсно може скористатися передбаченою законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в частині підвищення рівня корпоративного управління в АТ" опцією примусового викупу акцій.

Крім того, співрозмовник агентства повідомив, що такий приклад може послідувати і належить французам Укрсиббанк, в якому ЄБРР володіє 40% акцій.

Станом на кінець червня 2017 року 68,3% цінних паперів Райффайзен Банку Аваль належали Raiffeisen Bank International (RBI, Австрія) і 30% - ЄБРР, міноритаріям належить 1,7% акцій.

Виходячи з поточного курсу акцій Райффайзен Банку Аваль, міноритарний пакет акцій оцінюється в 297,747 млн грн.

Читайте також: Глава Райффайзен Банк Аваль: Банки регулюють більше, ніж інший бізнес

Нагадаємо, прийнятий 23 березня 2017 року закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в частині підвищення рівня корпоративного управління в АТ ввів в законодавче поле країни процедури squeeze-out і sell-out (примусовий викуп і примусовий продаж акцій).

Згідно з його вимогами, після концентрації будь-якою особою або групою афілійованих осіб контрольного або значного контрольного пакета міноритарії мають право вимагати від мажоритарія викуп належних їм акцій. У свою чергу, в разі домінуючого контрольного пакета мажоритарій може зажадати обов'язкового продажу акцій міноритаріями.

Про примусовий викуп акцій вже оголосив підконтрольний групі СКМ Ріната Ахметова енергохолдинг ДТЕК. Одна з компаній групи придбала на аукціне Фонду держмайна України блокуючі пакети акцій п'яти енергокомпаній, внаслідок чого група сконцентрувала у власності значний контрольний (більше 75%) або домінуючий контрольний (більше 95%) пакет акцій цих енергокомпаній.


Райффайзен Банк Аваль заснований в 1992 році. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 липня 2017 року за розміром активів Райффайзен Банк Аваль займав 5-е місце (60,9 млрд грн) серед 88 діючих банків.

Показати ще новини
Радіо NV
X